راهنمای خرید تجهیزات فست فود | فهرست لوازم آشپزخانه فست فود ضروری

تجهیزات فست فود

فست فود ها از محبوبیت بالایی بر خوردار هستند زیرا مشتریان می توانند بدون انتظار برای رسیدن غذای خود  از غذای مقرون به صرفه لذت ببرند. شما می توانید برای آشپزخانه رستوران خود، تجهیزات فست فود متناسب با فضایی که در اختیار دارید، از تامین کننده ای قابل اعتماد تهیه کنید.

مانند هر شغل غذایی و آشامیدنی، آشپزخانه به ابزار های اصلی تهیه غذا احتیاج دارد، اما یکی از تفاوت های رستوران فست فود از سایر مشاغل غذایی این است که آماده سازی باید سریع باشد.

در اینجا لیستی از مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی را که هر آشپزخانه در این زمینه به آن نیاز دارد را آماده کردیم؛

محدوده پر کار:

هنگام انتخاب محدوده ای برای پخت و پز، منوی خود را بررسی کنید و میزان حدودی غذایی که در رستوران شما سرو می شود را تخمین بزنید. اندازه حدودی پخت شما به این تخمین ها بستگی دارد.

پنیر آب کن:

از این تجهیزات برای آب کردن پنیر، در غذاهایی مانند انواع پیتزا و برگر، استفاده می شود.

دستگاه سالاماندر (پنیر آب پن)

 

پوست کن:

برای رستوران های فست فود که در منوی خود قصد سرو سیب زمینی را دارند، یک پوست کن کار را به مراتب آسان تر می کند.

همبرگر زن:

این دستگاه برای تبدیل گوشت شما به یک برگر ضروری است.

دستگاه همبرگر زن صنعتی

 

یخچال و فریزر:

برای مواد غذایی مثل گوشت، مرغ، ماهی و دیگر غذا های دریایی و … به یک فریزر صنعتی نیاز دارید، در حالی که سایر موارد را می توان در یخچال های قابل دسترس تر نگهداری کرد. خنک کننده ای متفات نیز برای نگهداری نوشیدنی ها ضروری است.

اجاق گاز های صنعتی:

این نوع اجاق گاز ها می توانند سریع تر از اجاق گاز های معمولی مواد غذایی را بپزند زیرا گرما به طور مستقیم مواد غذایی را در بر می گیرد.

دستگاه مرغ بریان:

با توجه به منو فست فود، یک دستگاه مرغ بریان برای پختن مرغ ایده آل است.

دستگاه مرغ بریان

 

مایکروویو:

یک مدل ماکروویو میز کانتری برای گرم کردن مواد غذایی در چند دقیقه ضروری است. به دنبال یک مایکروویو صنعتی در تجهیزات آشپزخانه خود باشید که کار های سنگین را انجام بدهد و از دوام بالایی برخوردار باشد.

سرخ کن ها:

سرخ کن ها هنگام تهیه غذای سرخ شده، زمان زیادی را صرفه جویی می کنند. به دنبال مدل هایی باشید که تصفیه روغن، اتوماسیون و کنترل دمای آسان داشته باشد.

سرخ کن صنعتی

 

ایستگاه پخت و پز ماکارونی و پاستا:

رستوران های فست فود می توانند انواع مختلفی از ماکارونی را نیز سرو کنند، اما برای تسریع در زمان، رستوران شما باید در صنعتی تر شدن پخت و پز ماکارونی سرمایه گذاری کند. هر نوع ماکارونی را می توان با استفاده از این تجهیزات آشپزخانه صنعتی تهیه کرد.

پاستاپز صنعتی

گرم نگه داشتن یا یخ زدایی مواد غذایی:

از این تجهیزات صنعتی آشپزخانه می توان علاوه بر توانایی آن در گرم نگه داشتن مواد غذایی پخته شده، و آماده سرو نگه داشتن آن در هر زمان، برای گرم کردن کالاهای یخ زده نیز استفاده کرد.

میکسر:

میکسر تجهیزاتی ضروری برای  آشپزخانه صنعتی برای هم زدن و ورز دادن است. میکسر های خمیر پیتزا برای فست فود ها ضروری هستند.

جهت سفارش تجهیزات فست فود با آپادانا تجهیز تماس بگیرید.

ایمیل شما جزو اطلاعات خصوصی شماست، ما آن را منتشر نمی کنیم.
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments