تجهیزات آشپزخانه هتل | لیست تجهیزات یک هتل مدرن امروزی

داخل رستوران صنعتی کنزو 2

خرید تجهیزات مربوط به آشپزخانه صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و شما باید دقت داشته باشید که تمامی این تجهیزات را با دقت بسیار زیادی خریداری کنید. در واقع می‌توان گفت که داشتن یک لیست جامع از تمامی وسایل آشپزخانه هتل، تجهیزات لاندری یا خشک کن، در کنار شفینگ دیش و تجهیزات سرو می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین محصولات را انتخاب کرده و خریداری کنید. در این خصوص در ادامه با شما خواهیم بود تا در مورد لیست جامع خرید تجهیزات آشپزخانه هتل بیشتر با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم.

قبلاً در مقاله‌ای جداگانه لیستی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی را به شما معرفی کردیم. پیشنهاد می‌کنیم درصورتی که هنوز آن را نخوانده‌اید ابتدا آن را مطالعه کنید و سپس به ادامه این مقاله بازگردید.

چک لیست اصلی تجهیزات آشپزخانه هتل

خرید تجهیزات آشپزخانه هتل

 
صنایع غذایی تقریبا در ایالت متحده 108,000 میلیون دلار درآمد کسب می کنند.
 
اگر در صنعت هتل داری فعالیت کنید یا از آن اطلاع داشته باشید، از اهمیت داشتن آشپزخانه ای منظم و اصولی با خبر هستید.
 
اگر در فکر شروع کاری جدید یا به فکر گسترش و بازسازی کار خود هستید، در این مقاله ما جدید ترین تجهیزات، برای یک آشپزخانه مدرن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.
 

چه سبکی از آشپزخانه را در نظر دارید؟

قبل از تصمیم گیری برای تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه جدید هتل خود، باید منو و سایر نیازها را در نظر بگیرید. 
 
تجهیزات آشپزخانه به نوع منویی که در نظر دارید ارتباط دارد. اگر از ابتدا منوی خود را بدانید، باعث می شود متوجه شوید؛ به چه مقدار فضا نیاز دارید و چه حجم پخت در روز خواهید داشت.
 
قبل از تهیه لیستی از تجهیزات آشپزخانه مورد علاقه خود، با اندازه گیری آشپزخانه هتل خود شروع کنید. آخرین چیزی که شما نیاز دارید این است که اندازه گیری ها را دست کم بگیرید و تجهیزات اشتباه را انتخاب کنید.
 

پیشخوان های آماده سازی غذا

اگر جایی برای آماده سازی غذا ندارید، صرفا محدوده ای برای پخت کافی نیست.
 
میز کار های آماده سازی غذا برای هر آشپزخانه مدرنی ضروری است. از آنجا که شما نیاز به تمیز کردن، کف شویی و ضد عفونی کردن روزانه دارید، باید ماده ای را انتخاب کنید که بتواند در این زمینه پاسخگوی شما باشد.
 
میز کار  های استیل استنلس را انتخاب کنید که در مقابل خوردگی طولانی مدت و همچنین زنگ زدگی مقاومت کنند.
 
از آنجا که شما نیاز به برش و خرد کردن مواد غذایی دارید پس این میز کار ها برای شما ضروری هستند.
 
تخته های پلاستیکی (پلی اتیلن) برای ضدعفونی کردن مواد بسیار گزینه مناسبی هستند ولی شما باید مراقب شیار های سطح آن ها باشید، تمیز کردن این شیار ها بسیار دشوار است و می تواند باکتری های مضر داشته باشد.

میکسر

 اگر قصد دارید نان تازه پخت کنید یا کیک و دسر در منوی خود داشته باشید، به یک میکسر صنعتی احتیاج دارید.
 
صنعتی بودن آن به دلیل حجم بالای خمیری که می تواند در خود جای دهد بسیار اهمیت دارد.
 
اگر منوی شما شامل خمیر پیتزا یا حتی شیرینی است، به یک میکسر اسپیرال نیاز خواهید داشت. میکسرهای اسپیرال می توانند از 22 تا 272 کیلو گرم خمیر را در خود جای دهند.

محدوده ی پخت و پز

انتخاب تجهیزات مناسب در این بخش از اهمیت به سزایی برخواردار است و ارتباط تنگاتنگی با منوی غذایی شما دارد. چنانچه رستوران هتل شما منوی غذای ایرانی دارد، شما به:

چنانچه شما در منوی خود غذاهای فست فودی را نیز دارید، بنابراین به تجهیزات پخت پیتزا مانند:

 و همچنین دیگر تجهیزاتی مانند:
بنابراین طبق آنچه در ابتدای متن گفتیم، انتخاب منو و کانسپت رستوران، از اولین و مهمترین فاکتورهای تاسیس رستوران هتل می باشد.

یخچال ، فریزر و دستگاه یخساز

تمام آشپزخانه های صنعتی نیاز به تجهیزاتی مناسب برای تازه نگه داشتن غذا و حفظ کیفیت آن دارند. بدون یخچال و فریزر صنعتی، یک هتل مدرن قادر به کنار آمدن با نیاز هایش نیست.
 
یخچال و فریزر های صنعتی و با کیفیت در مدل های روی میز کار و ایستاده موجود می باشند. در مورد یخچال و فریزر معیار های بیشتری را باید در نظر بگیرید، اما باید تصمیم بگیرید کدام یک با نیاز های شما متناسب تر است.
 
اگر با یک آشپزخانه کوچک رو به رو هستید، ممکن است جای کافی برای یخچال یا فریزر ایستاده نداشته باشید بعضی از یخچال های روی میز کار می توانند گزینه خوبی باشند.
 
نیازتان به دستگاه یخ ساز را برای پاسخگویی به تقاضای یخ در هتل خود، فراموش نکنید.

برش

هتل داران به منویی تکیه می کنند که با بقیه هتل ها متفاوت باشد.
 
دستگاه برش مواد غذایی نه تنها کار ها را سریع تر می کند بلکه اطمینان می دهد که مواد غذایی شما به خوبی و بدون نقص خرد شده است.
 
داشتن دستگاه برش در آشپزخانه هتل شما به کار های آماده سازی مواد غذایی مانند خرد کردن پنیر، گوشت و سایر مواد غذایی کمک می کند.

انواع درستگاه برش عبارتند از:

سینک

آشپزخانه هتل شما به یک سینک نیاز دارد که بتواند تقاضای ظروف تمیز را تامین کند. این سینک ها همچنین باید الزامات تعیین شده توسط مقررات بهداشتی را برآورده سازد.

قفسه بندی

قفسه بندی مناسب در آشپزخانه هتلی مدرن، برای حفظ موجودی و ذخیره سازی سازمان یافته ضروری است. قفسه بندی، جهت ایجاد نظم و دسترسی راحت تر به مواد اولیه کاملا ضروری است.

سیستم مانیتورینگ آشپزخانه

اگر شما یک آشپزخانه هتل را اداره می کنید، لازم نیست سفارشات را فریاد بزنید. در عوض، شما به یک سیستم مانیتورینگ نیاز دارید که بتواند در هر زمان بدون دیرکرد بروز رسانی شود.
 
این سیستم باعث کارایی و بازدهی بیشتر آشپزخانه شما می شود.
 

تجهیزات مدرن آشپزخانه هتل خود را  دسته بندی کنید

اکنون که بهترین تجهیزات هتل مدرن را می شناسید، زمان آن رسیده که خرید را شروع کنید.
 
آیا میخواهید در مورد بهترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی، استراتژی ها و ابزار های بازاریابی در مورد رستوران هتل خود بیاموزید؟ این مقاله را برسی کنید و با مشاوران ما با شماره 72307 تماس بگیرید.
همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر لیست درخواستی خود را برای ما ارسال کنید. کارشناسان فروش ما فوراً با شما تماس می‌گیرند و و قیمت تجهیزات درخواست شده را در اختیار شما قرار خواهند داد.
     ایمیل شما جزو اطلاعات خصوصی شماست، ما آن را منتشر نمی کنیم.
    1 کامنت
    Inline Feedbacks
    View all comments

    بسیار عالی