کسب و کار رو به رشد، کامیون های مواد غذایی (Food Trucks)

راه اندازی آشپزخانه صنعتی

وقتی در پارک یا خیابان در حال قدم زدن هستید و احساس گرسنگی می کنید؛ یک رستوران ممکن است بتواند نیاز شما را برطرف کند اما شاید به شما دور باشد و یا حال و هوای پیاده روی را از شما بگیرد. اما وقتی به طرف دیگر نگاه می کنید و یک کامیون مواد غذایی را می بینید که غذای متنوعی را ارائه می دهد، می تواند روز شما را تکمیل کند و به شما انرژی بدهد.

این یک سناریوی ساده است که ممکن است بسیاری از مردم با آن روبرو شوند و وجود یک کامیون مواد غذایی، می تواند کار را برای شما آسان کند. مشتریان شما مجبور نیستند به شما مراجعه کنند، بلکه شما پیش آنها می روید. این مسئله به ایجاد مشتری کمک می کند و اکنون رستوران ها باید به فکر برنامه ای برای درک این کسب و کار رو به رشد باشند.

کامیون مواد غذایی

کامیون های مواد غذایی قدم بعدی در صنعت غذایی هستند. امروزه زندگی به قدری سریع پیش می رود  که افراد به دنبال گزینه های آسان تر می گردند. کامیون های غذا یکی از این گزینه ها هستند. این مسئله به مشتری کمک می کند تا یک وعده غذایی را در سریعترین زمان ممکن تحویل بگیرند.

برخی از مزایای داشتن کامیون مواد غذایی به شرح زیر است:

 

1. مهمتر از هرچیز، سرمایه کمتر

راه اندازی آشپزخانه صنعتیدرست است؛ راه اندازی آشپزخانه صنعتی کامیون مواد غذایی در مقایسه با راه اندازی رستوران به سرمایه گذاری کمتری نیاز دارد. بنابراین اگر به دنبال افتتاح یک رستوران هستید و تجربه زیادی در این حوضه ندارید، پس چرا ابتدا کامیون غذا را امتحان نکنید؟ اگر مردم غذای شما را از این طریق ترجیح می دهند، قطعا رستوران شما را نیز انتخاب خواهند کرد.

 

2. تبلیغات دهان به دهان، به معنای واقعی

در بسیاری از موارد، مدیران و صاحبان رستوران های فعال، یک آشپزخانه کامیون مواد غذایی راه اندازی می کنند. این مسئله کمک می کند تا محبوبیت بیشتری کسب کنند. وجود کامیون غذای آنها در مکان های مختلف در واقع باعث جذب مشتری می شود، حتی زمانی که مشتریان از رستوران بسیار دور هستند.

این دقیقا نوعی تبلیغات و بازاریابی به حساب می آید؛ جایی که شما خود را به مشتریان جدید معرفی می کنید و کیفیت خدمات شما نیز مشتریان وفادار را به همراه خواهد داشت.

 

3. نه به تبعیض! ارائه خدمات به اقشار مختلف جامعه

بسیاری از رستوران ها فضای داخلی و خارجی شیک و لوکسی دارند و افراد متعلق به اقشار پایین تر، احساس می کنند که توانایی پرداخت هزینه آن ها را ندارند. هنگامی که از طریق کامیون غذا شروع به ارائه خدمت به مشتریان می کنید، آنها احساس می کنند که خدمات شما، برای استفاده آن ها نیز هست.

آنها لوکس بودن برند شما را فراموش می کنند و احساس می کنند توانایی خرید از شما را دارند. این تاکتیک مرسوم، به شما کمک می کند تا مشتری را به خود جلب کنید و به تمام اقشار جامعه خدمات ارائه دهید.

 

4. درآمد، بیشتر از هزینه

راه اندازی آشپزخانه صنعتی

این جذاب ترین عامل برای هر کسب و کار است. کامیون مواد غذایی ممکن است یک کسب و کار مرسوم باشد، اما هزینه راه اندازی آن زیاد نیست. پس از گذشت زمانی کوتاه از تاسیس، این کسب و کار به درآمد زایی بسیار بیشتر از هزینه خود منجر می شود. این یک امتیاز بزرگ است!

تفاوت اصلی بین مشتریانی که به رستوران می آیند و آن هایی که از کامیون غذا خرید می کنند، اراده است. مشتری رستوران با نیت کامل برای غذا خوردن به آنجا می آید، اما مشتری یک کامیون مواد غذایی، یک فرد تصادفی است که با بوی اشتها آور ناشی از کامیون مواد غذایی، از خدمات آن استفاده می کند.

 

در این مقاله یک کسب و کار رو به رشد و پر درآمد و مزیت های آن را بررسی کردیم؛ در صورتی که قصد راه اندازی کامیون مواد غذایی (Food Truck) را دارید، با ما تماس بگیرید. آپادانا تجهیز از صفر تا صد و حتی بعد از آن با ارائه بهترین خدمات پس از فروش در کنار شما و کسب و کار موفقتان خواهد بود.

تماس با ما
ایمیل شما جزو اطلاعات خصوصی شماست، ما آن را منتشر نمی کنیم.
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments