آشپزخانه خانگی منحصر به فرد | تجهیزات آشپزخانه صنعتی در خانه

تجهیزات آشپزخانه خانگی

آشپزخانه مکانی است که ما بیشتر اوقات را در آن به پخت و پز و نظافت می پردازیم. بسیاری از زوج ها به رستوران ها اتکا می کنند و یا پخت و پز سریع را ترجیح می دهند که باعث صرفه جویی در وقت آنها برای رسیدگی به بقیه فعالیت های خود می شود.

 شما نمی توانید هر روز، هر وعده همبرگر، پیتزا و ساندویچ بخورید، آنها سالم نیستند و به خصوص در این برهه زمانی شاید زیاده روی در فست فود مقرون به صرفه هم نباشد.

در نتیجه، توجه ما به این نقطه کوچک اما قابل توجه از خانه هایمان جلب می شود که آشپزخانه نامیده می شود. امروزه مردم آرزو دارند وسایل و تجهیزات آشپزخانه ای داشته باشند که پختن غذا زمان کمتری از زندگی آنها را بگیرد.

به عنوان مثال؛ شما همیشه می توانید دانه های قهوه را به دستگاه قهوه ساز بریزید و صبح را با یک قهوه دم کرده خانگی و خوشمزه شروع کنید. نمونه های دیگری از تجهیزات آشپزخانه وجود دارند که حتی ممکن است ما از وجود آنها اطلاع نداشته باشیم و می توانند زندگی خانگی ما را آسان تر کنند.

دستگاه قهوه ساز

در این مقاله، ما شما را با تجهیزات آشپزخانه صنعتی که می توانند در خانه شما استفاده شوند و همچنین برای آشپزخانه یک مجموعه غذایی کوچک نیز مفید باشند، آشنا خواهیم کرد.

 

خلال کن ها

خلال کن ها تجهیزات منحصر به فردی هستند که توسط بسیاری از مجموعه های غذایی استفاده می شود. مکانیزم این دستگاه اینگونه است که وقتی سیب زمینی را در آن قرار می دهید، از لبه های تیز مربعی شکل عبور می کند و تکه های مرتب برش خورده از طرف دیگر بیرون می آیند.

خلال کن سیب زمینی

اگر عاشق سیب زمینی سرخ کرده هستید، باید این محصول را در کابینت آشپزخانه خود داشته باشید.

 

خلال کن

آب مرکبات گیری

دیگر آن روزهایی که لیمو و پرتقال را با دست خود له می کردید، گذشته است. اکنون ، مردم به طور گسترده از آب مرکبات گیری استفاده می کنند. کار کاملاً ساده ای است. بعضی از آنها از باتری استفاده می کنند.

معمولاً دهانه ای وجود دارد که می توانید لیمو نیمه بریده شده را درون آن قرار داده و طرف دیگر آن را روی پوست لیمو قرار دهید، سوراخ های کوچکی وجود دارد که آب لیمو یا هر نوع مرکبات دیگر از آن به داخل لیوان یا ظرف وارد می شود.

این وسیله در رستوران ها نیز استفاده می شود، زمانی که سرآشپز از آن برای پاشیدن لیمو روی سطح وعده غذایی که آماده کرده استفاده می کند.

اجاق گاز های هوشمند

امروزه، مردم تمایل بیشتری به استفاده از اجاق هوشمند دارند که ترکیبی از اجاق گاز، فر و مایکروویو است. این محصول تنظیمات خاصی دارد که به کاربر اجازه می دهد وعده غذایی را مطابق با خواسته های خود گرم کند، بپزد و یا کباب کند.

برخی از آنها دارای یک دماسنج نیز هستند که به شما به طور دقیق می گوید درجه حرارت کنونی چقدر است و معمولا یک تایمر خاموش کردن خودکار هم شامل می شوند.

این اجاق ها بسیار محبوب هستند و برخی رستوران ها این اجاق ها را در داخل دیوار آشپزخانه خود نصب می کنند.

تجهیزات پخت

خرد کن و پوست کن میوه

از این نوع تجهیزات را ممکن است در تره بار ها و میوه فروشی ها دیده باشید که اندازه بزرگی دارند و به نظر برای آشپزخانه ی یک خانه مناسب نیستند. اما انواعی از این دستگاه ها هستند که اندازه ی مناسبی دارند و برای استفاده خانگی ایده آل می باشند.

راه اندازی آشپزخانه صنعتی

آن ها به شما این امکان را می دهند که انواع سبزیجات و میوه ها مانند سیب زمینی، گوجه فرنگی، گلابی، سیب و غیره را پوست بکنید و خورد کنید. اگر به سالاد های میوه و انواع مختلف سالاد های رنگارنگ علاقه دارید این محصول به شما پیشنهاد می شود.

 

مخلوط کن دستی

حتماً تا به حال از مخلوط کن های بزرگ در آشپزخانه خود استفاده کرده اید که باید همه مواد را درون ظرف آنها بریزید تا مخلوط کن کار خود را شروع کند.

به منظور نوآوری، تولیدکنندگان تجهیزات آشپزخانه، مخلوط کن دستی را معرفی کرده اند که به راحتی می توانید در داخل هر ظرفی از آن استفاده کنید و می توان از آن برای مخلوط کردن مقدار کمی غذا نیز استفاده کرد.

این محصول یکی از پر کاربرد ترین ها برای هر آشپزخانه به حساب می آید.

 

نتیجه

کار در آشپزخانه گاهی اوقات سخت و کلافه کننده به نظر می رسد. البته فرایند پخت و پز بی دریغ یکی از لذت بخش ترین کار ها می باشد اما زمانی که نوبت به تمیز کاری می رسد؛ تازه دشواری ها آغاز می شود. در این مقاله سعی کردیم تجهیزات آشپزخانه صنعتی را معرفی کنیم که می توان در خانه از آن ها استفاده کرد تا بتوان از آشپزی بیشتر لذت برد و از کثیفی جلوگیری کرد.

تماس با آپادانا تجهیز
ایمیل شما جزو اطلاعات خصوصی شماست، ما آن را منتشر نمی کنیم.
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments