چگونه یک آشپزخانه صنعتی را طراحی کنیم

بسیاری از عوامل به افتتاح و راه اندازی یک رستوران کمک میکنند، از جمله یک فضای کاربردی برای پذیرایی و لذت بردن میهمانان از طراحی رستوران شما.
با این حال، فضای دیگری در رستوران شما وجود دارد که به همان اندازه اهمیت دارد، و ان آشپزخانه صنعتی شماست. آشپزخانه جایی است که بیشتر فعالیت رستوران شما آنجا انجام میشود و اگر به صورت کاربردی طراحی و تجهیز نشده باشد، بهره وری کمتری خواهید داشت.
به عملیات آشپزخانه خود و اتفاق هایی که هر روز می افتد فکر کنید.
یک منطقه مناسب برای آشپزخانه خود انتخاب کنید
شما برای پخت و پز به آشپزخانه نیاز دارید، در آشپزخانه به قسمتی نیاز است که مواد اولیه مورد نیاز با هر سفارش غذا را پیش بینی کنید.
لازم است که بدانید چگونه باید از این محصولات مراقبت کنید. ایا آن ها نیازی به انبار یا یخچال دارند؟ حتما به این موارد دقت کنید تا مواد مازاد و فاسدی نداشته باشید.

انبار مواد غذایی خشک و سرد را در نظر بگیرید
علاوه بر داشتن یک طراحی آشپزخانه کار آمد، شما به ذخیره سازی مواد غذایی خشک و سرد نیاز دارید، این سوالات را در نظر بگیرید.
به طور معمول چه مدتی غذا در انبار میماند؟
چند وقت یکبار خرید مواد اولیه انجام میشود؟
فضای آشپزخانه چقدر بزرگ است؟
چه مقدار غذا به صورت روزانه یا هفتگی تهیه می شود؟

فضایی را برای آماده سازی غذا ایجاد کنید
تجهیزات آماده سازی بخش مهمی از طراحی آشپزخانه است. منوی غذایی شما تعیین می کند که منطقه آماده سازی مواد غذایی شما چگونه تقسیم بندی شود. آیا نیاز است که فضای ذخیره سازی و یخچال و فریزر نزدیک شما باشد؟ اگر دسترسی سریع به وسایل کوچک و سایر نیازهای آشپزخانه برای شما مهم است ، باید یک راه حل برای همه این موارد داشته باشید.

مناطقی را برای سرو غذا تعیین کنید
پس از پخت، غذا نیاز به سرو و تزیین دارد، بعد از غذا همه ظروف کثیف، رومیزی ها و کارد و چنگال ها نیاز به جدا سازی دارند . این جنبه ها بخشی از خدمات یک آشپزخانه صنعتی طراحی شده هستند. آشپزخانه شما باید به طور ایده آل دارای یک ایستگاه خدماتی باشد که بتوانید به راحتی به مشتریان خدمات برسانید.

زباله ها را به درستی مدیریت کنید
سرانجام ، شما باید در رستوران خود با زباله ها مقابله کنید. زباله ها و مواد زائد مواد غذایی باید از بین بروند و باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات لازم را برای انجام این کار دارید. تمام زباله ها در هر قسمتی که هستند باید تفکیک شوند و در نهایت از آشپزخانه شما بیرون روند.

آشپزخانه صنعتی شما نیاز به توجه و برنامه ریزی دقیق دارد.این خود مانند یک تجارت است ، جایی که همه و همه چیز سهم خود را دارند.این کار دشوار است ولی ارزشش را دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *