آموزش نگهداری تجهیزات نظافتی آشپزخانه صنعتی

آموزش نگهداری تجهیزات نظافتی آشپزخانه صنعتی

مدیران تجاری همیشه به دنبال راهی برای پس انداز و مدیریت سرمایه خود هستند؛ یکی از آسان ترین راه های عملی کاهش هزینه ها، نگهداری بهتر و گاهی حتی تعمیرات سبک و منظم برای تجهیزات نظافتی است.

چرا که هر روز از این تجهیزات استفاده می شود و نتیجه بیشتر در معرض استهلاک اند. به ویژه جاروبرقی ها به عنوان مهمترین دستگاه نظافت صنعتی.

قدم اول

در قدم اول، ماشین های کف شور، مانند اسکرابرها و پولیشرها یا صیغل دهنده های سطوح. این تجهیزات در اکثر اوقات با دوام هستند و عمر طولانی ای دارند.

اما تحت چه شرایطی؟ این سوال اصلی است. به عنوان نکته مهم در نظر داشته باشید که در صورت بروز هرگونه اختلال در روند کاری این تجهیزات، سریعاً کار با آن را متوقف کنید. به احتمال زیاد فرآیند تعمیر یا نظافت دستگاه باید در همین نقطه شروع شود.

اگرچه ممکن است بعد از چند سال سرویس، نیاز به تعویض موتور نیز داشته باشند. که این کار، یک امر پیچیده است و نیاز به بررسی متخصص مربوطه دارد.

روند عملی تمیزکاری تجهیزات

روند عملی تمیزکردن این ماشین ها بسیار گسترده است. ابزار های مختلفی هم برای آن وجود دارد. مانند شوینده های لاستیکی، پارچه‌ای و بعضا شیشه‌شور های کوچک. و البته به عنوان ساده و ترین و در دسترس ترین راه ممکن، پارچه های نرم و کهنه که برای تمیز کاری های خانگی نیز استفاده می‌ شوند.

که پرزها، مو، چربی، خاک و دیگر کثیفی ها را از دستگاه جمع آوری کرده و تمیز کاری دستگاه را به آرامی انجام می دهند. حتما توجه داشته باشید که با صبر و حوصله تمام این کار را به انجام برسانید.

بررسی و رسیدگی مناسب

با بررسی مداوم جاروبرقی ها و تعویض آنها در صورت لزوم، از بروز این مشکلات جلوگیری کنید. با توسعه ماشین آلات نظافتی کف کلاس جهانی که سرویس دهی مناسب تری برای کاربران دارند، دسترسی و تعویض جاروبرقی ها راحت تر شده است.

در مرحله بعد، پد های پشتی دستگاه مورد نظر را بررسی کنید یا اگر ماشین دارای فناوری فرچه (برس) های استوانه ای است  سیلندرهای آن را بررسی کنید. این مناطق می توانند جذب کننده خوبی برای زباله ها باشند که می توانند بر عملکرد دستگاه تأثیر خوبی بگذارند.

نحوه تعویض صحیح کیسه جاروبرقی

ساده ترین راه برای تعویق خرابی دستگاه این است که، بقایای موجود در برس را بردارید تا مشکلات تعمیر و نگهداری بیشتر، به حداقل برسد.

همچنین روغن کاری منظم باعث می شود ماشین های کف به راحتی کار کنند. برنامه ای منظم برای روغن کاری اتصالات دستگاه و یا بلبرینگ ها داشته باشید. روغن کاری وظیفه ای است که کاربران بسته به دستگاه و نوع آن، ممکن است به تنهایی و به سادگی قادر به انجام آن باشند.

تنظیم و برنامه ریزی زمانی مناسب

در هنگام توجه به نگهداری و تمیز کاری تجهیزات نظافت صنعتی خود، به جاروبرقی ها و دیگر کف شور ها وقت بیش از حدی هم اختصاص ندید. نگذارید اهمیت آن باعث شود از دیگر تجهیزات غافل شوید.

در همین راستا قابل ذکر است بدانید که، یکی از ساده ترین روش ها برای تمیز کردن جاروبرقی و انواع وکیوم ها، تعویض کیسه ی آن است. با پر شدن کیسه، دستگاه از اثر دهی کمتری برخوردار می شود و سرعت موتور را نیز کم می کند.

کیسه قابل تعویض جاروبرقی

اگر بیش از چند ساعت در روز از دستگاه استفاده می شود ، کیسه باید هر روز تعویض شود. به همین ترتیب ، فیلترها را مرتباً تمیز کنید. تقریباً در همه ماشین آلات پیشرفته و همچنین بسیاری از جاروبرقی های نسل جدید، فیلترها باید به طور منظم نگهداری شوند تا عملکرد اختلاف فشار وکیوم ها و ایجاد خلاء هوا توسط آنها، بهتر انجام شود.

آگاهی از قابلیت های دستگاه

تا زمانی که دستگاه شما قابلیت تمیزکاری در دو حالت خشک/مرطوب ندارید، نباید محیط های مرطوب و شامل مایعات را جاروبرقی کنید. پس از جذب رطوبت به دستگاه، اجزای مختلفی، از موتور گرفته تا شلنگ، آسیب می بینند.

رطوبت باعث می شود تا گرد و غبار به کناره های شلنگ بچسبد و عملکرد دستگاه را بسیار محدود و نا کارآمد کند. همچنین می تواند باعث ایجاد بوی بد نیز بشود، که می تواند بر روی دستگاه و محیط داخلی تأثیر منفی بگذارد.

همیشه مراقب باشید که با چه چیز در دستگاه مکش می‌ شود. سکه ها، گیره های کاغذی و سایر موارد می توانند در دستگاه گیر کنند، باعث ایجاد فشار در موتور یا آسیب دیدگی تسمه ها شوند.

راهنمایی و تذکر به کاربران و مشتریان برای مراقبت بیشتر از دستگاه ها، بازرسی منظم آنها و اقدام در اولین علامت احتمال بروز مشکل، نیز می تواند از خرابی جلوگیری کند، و همچنین هزینه های تعمیر را قطع کرده و عمر مفید تجهیزات را حتی تا سال های بیشتر، اضافه کند.

دفترچه راهنما

لازم به ذکر است که تمامی مطالب مربوط به نحوه ی نگهداری تجهیزات صنعتی تماماً در دفترچه های راهنمای محصولات نوشته شده است. و شما چه به عنوان کارفرما و چه کابر باید به دفترچه راهنمای محصولات و تجهیزات خود توجه لازم داشته باشید.

تمامی تجهیزات نظافتی صنعتی نیز، شامل این موضوع هستند.

 

 

منبع: intercleanshow

ترجمه از آپادانا تجهیز

 

 

ایمیل شما جزو اطلاعات خصوصی شماست، ما آن را منتشر نمی کنیم.
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments