چلیک

چلیک یا اسم دیگر آن بانکه از جمله تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که معمولا در رستوران ها از جنس استیل آن استفاده می شود. چلیک صنعتی برای نگهداری مواد مختلف و یا حتی به عنوان سطل زباله مورد استفاده قرار می گیرند. به طور معمول به صورت استوانه ای یا مستطیلی بوده و برای رعایت بهداشت بیشتر در آشپزخانه صنعتی و همچنین انبارها، جنس مورد استفاده در این محصولات را استیل در نظر می گیرند.چلیک ها خیلی کاربردی هستند. به عنوان مثال برای نگهداری انواع حبوبات مورد استفاده قرار می گیرد؛ خیال آشپزان را از داشتن ظرفی بزرگ که حبوبات مختلف خود را در آن نگهداری کنند؛ راحت می کند. در آشپزخانه های صنعتی که آپادانا تجهیز طراحی می‌کند تمامی این تجهیزات از بهترین متریال ها و از جنس استیل هستند و می تواند به صورت چرخدار طراحی شده تا برای جابه جایی موادی که داخل آن قرار می گیرد.

انواع چلیک

1- چلیک حبوبات

از مهم ترین چلیک‌های صنعتی که می توان به آن اشاره کرد، چلیک حبوبات است. چرا که در هیچ مرکز غذایی یا آشپزخانه صنعتی نمی توان بدون داشتن انواع چلیک یا بانکه، موادی که روزانه در حال مصرف هستند را نگهداری نمود. دارای بدنه استیل مقاوم است و می تواند به صورت چرخدار و یا بدون چرخ تولید گردد.

2- چلیک نگهداری سیخ کباب

چلیک نگهداری سیخ کباب، می تواند تعداد زیادی از سیخ ها را برای جابه جایی و حمل در خود جای دهد. زمانی که شما از سیخ های کباب استفاده کرده و نیاز دارید تا آن ها را برای شستشو به محل شستن ببرید؛ به چلیک نگهداری سیخ نیاز پیدا خواهید کرد. چلیک نگهداری سیخ کباب هم دارای بدنه استیل بوده و چرخدار تولید می گردد.

3- چلیک سطل زباله

چلیک سطل زباله که حتما باید به صورت درب دار تولید شده و مصرف روزانه خواهد داشت. چرا که برای تخلیه زباله های جمع شده در چلیک باید اقدام کرد. چلیک سطل زباله هم به صورت استیل و چرخدار تولید می گردد.این تجهیزات در دو نوع درب دار و بدون درب هم دسته بندی می شوند. گفتنی است که داشتن درب برای چلیک‌هایی زباله ضروری خواهد بود. همچنین داشتن درب برای چلیک نگهداری حبوبات نیز از ورود انواع حشرات و موجودات دیگر، جلوگیری می کند.نبودن چلیک در هر آشپزخانه صنعتی یا انبارهای آن ها، کار را برای آشپزان آن مجموعه دشوار خواهد کرد. ضمن اینکه نداشتن این بانکه های بزرگ استیل، می تواند شما را در گرفتن مجوزهای لازم بهداشتی، دچار مشکل کند. جنس استیل ۳۰۴ مورد استفاده در بدنه و درب، مقاوت آن ها را بالا برده و خیال ما را از امن بودن محل نگهداری مواد مختلفی مثل حبوبات و برنج راحت می کند.یکی از امکاناتی که در چلیک‌های نگهداری مواد وجود دارد این است که می توان آن ها را در اندازه های سفارشی برای مشتریان تولید کرد تا در زمینه فضای موجود در آشپزخانه صنعتی، مشکلی به وجود نیاید.