دستگاه گریل

یکی از پر کاربردترین تجهیزات  آشپزخانه صنعتی، دستگاه گریل صنعتی (Griddle) است، از این دستگاه برای پخت انواع گوشت، مرغ، ماهی، همبرگر، سبزیجات و... استفاده می شود. در بین تجهیزات پخت آشپزخانه های صنعتی دستگاه گریل به دلیل پخت سریع، آسان و سالم تر غذا و از بین نبردن ویتامین ها و خاصیت مواد غذایی محبوبیت بسیار زیادی در بین سر آشپز ها و مشتریان دارد. در دستگاه گریل حرارت به صورت مستقیم به مواد غذایی برخورد نمی کند، در نتیجه مواد غذایی نه می سوزند و نه از ارزش غذایی آن ها کم می شود.

جنس

جنس بیشتر دستگاه های گریل از استیل ضدزنگ است که استحکام و مقاومت خوبی دارد، جنس این استیل به گونه ای است که مواد غذایی به آن نمی چسبد و به راحتی قابل شستشو است. استیل این محصول دارای مقاومت بسیار زیاد در برابر خش و ضربه است.

انواع گریل ها

دستگاه های گریل صنعتی بر اساس نوع انرژی که مصرف می کنند به سه دسته برقی، گازی،  ترکیبی  و زغالی تقسیم می شود. علاوه بر ان بر اساس ابعاد، شکل ظاهری و کاربرد دستگاه مدل های مختلفی وجود دارد. که ما در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

دستگاه گریل گازی یا روغنی

این نوع دستگاه حرارت مورد نیاز خود را برای پخت غذا از طریق گاز شهری به دست می آورد و معمولا سطح صافی همچون سینی  برای قرار دادن مواد غذایی بر روی آن وجود دارد تا حرارت به صورت یکنواخت در همه جایی سینی پخش شود. دستگاه گریل روغنی برای پخت مواد غذایی می توان از روغن و یا حرارت غیر مستقیم استفاده کرد تا غذایی سالم و با کیفیت را سرو کنید. دستگاه گریل برقی نیز همانند این محصول بوده و تنها تفاوت آن استفاده از برق است. دستگاه گریل برقی در موقعیت هایی استفاده می شود که دسترسی به برق در آنجا وجود نداشته باشد.

دستگاه گریل زغالی

در این دستگاه همانطور که از نامش پیداست به جای استفاده از گاز و یا برق حرارت مورد نیاز توسط زغال تامین می شود. شکل ظاهری این دستگاه نیز به گونه ای است که سطح روی آن دارای شیار های است که زغال در قسمت زیری آن قرار می گیرد. استفاده از زغال برای پخت غذا سالم ترین روش است. بر روی این دستگاه می توان تمامی مواد غذایی مانند سبزیجات و انواع گوشت ها قرار داده آن ها را سرو کنید. طعم غذا بر روی این دستگاه بسیار لذیذ است.

دستگاه گریل ترکیبی

این دستگاه از دو بخش صاف و شیار دار تشکیل شده است، که بر روی سطح صاف آن می توان مواد غذایی را با حرارت غیر مستقیم پخت و یا گاها به مواد غذایی کمی روغن اضافه کنید و آن ها را سرخ کنید و بر روی سطح شیار دار آن مواد غذایی را مانند دستگاه گریل زغالی بپزید.

محصولات آپادانا تجهیز 

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در شرکت آپادانا تجهیز همگی از بهترین متریال ها و با بالاترین کیفیت هستند. شرکت آپادانا تجهیز یکی از شرکت های تأمین کننده و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که محصولات را بر اساس خواست مشتریان و نیاز آشپزخانه صنعتی سفارشی سازی می‌کند. تیم آپادانا تجهیز با تجربه بسیار بالا در این زمینه و بر عهده گرفتن پروژه های متعدد و تخصصی می ‌تواند مشاوره مناسب و مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.