کانتر

کانتر (countertop) یکی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی که همزمان چندین غذا را تا ساعاتی با کیفیت بالا (از جهت طعم و رنگ و بو) و در دمای مناسب و آماده سرو نگه داری می­‌کند. از این وسیله در آشپزخانه­‌های صنعتی، رستوران­‌ها، هتل­‌ها، دانشگاه‌­ها و ... استفاده می‌­شود. کانتر دو نوع سرد و گرم دارد که همانطور که از اسمش پیداست هرکدام از آن­ها غذا را در دمای سرد یا گرم نگهداری می­‌کنند. کانتر جزو تجهیزات خط سلف سرویس طبقه بندی می‌­شود. در واقع از ادغام دو کانتر سرد و گرم درکنار یکدیگر خط سلف سرویس ایجاد می‌­شود.

کانتر گرم

کانتر گرم دو نوع برقی و گازی دارد. روش گرم نگه داشتن غذا توسط نوع گرم، استفاده از آب گرم است. به این صورت که زیر دستگاه یک سیستم چرخانی از آب گرم وجود دارد که غذا را به صورت غیر مستقیم گرم نگه­ می­دارد. آب داخل لوله­‌ها به وسیله المنت گرم می­‌شود. به کانتری که از این روش برای گرم نگه داشتن غذا استفاده می‌­کند، کانتر آب گرم می­گویند. به آن تایپینگ گرم نیز می‌گویند. جنس بدنه این وسیله از استیل است و معمولا با ضخامت 0.6 میلی­متر تا 1 میلی­متر ساخته می­‌شود. استیل در برابر خوردگی و رطوبت مقاوم است، بهداشتی است، قابل شستشو است و طول عمر بالایی دارد. بدنه کانتر گرم با پشم شیشه عایق بندی می‌­شود تا از هدر رفتن گرما جلوگیری کند. همچنین جداره‌­های این وسیله به انتخاب مشتری می­‌تواند دو یا سه جداره باشد. کانترهای گرم درجه قابل تنظیم دارند و در ابعاد، ظرفیت‌­ها و با تعداد لگن­‌های مختلفی تولید می­‌شوند.

کانتر سرد

از کانتر سرد عموما برای خنک و تازه نگه داشتن انواع سالاد، سبزیجات، دسر و ژله استفاده می­ شود. کانتر سرد علاوه بر استفاده ای که در خط سلف سرویس دارد، می‌تواند محفظه‌­ای برای خنک نگه داشتن مواد غذایی (نوشیدنی­ ها، لبنیات، سبزیجات و ...) در آشپزخانه­ های صنعتی نیز باشد. محفظه­ های پایین آن مانند یخچال عمل کرده و استفاده از کانتر سرد را چندمنظوره می­ کند. این تجهیزات دو بخش موتور (سردکن) که در بخش زیرین قرار گرفته و کانترها (محفظه­ ها) که در بخش بالایی قرار گرفته، تشکیل شده است. جنس آن از استیل است و انتقال سرما از موتور به بدنه از طریق استیل دستگاه انجام می­‌شود. کانتر سرد قابلیت تنظیم دما نیز دارد و دارای عایق­ بندی مناسب است که استفاده از آن را بهینه می­‌کند. کانتر سرد می­‌تواند مجهز به ریل، چرخ، ترمز چرخ  و ... نیز باشد. این محصول در ابعاد، ظرفیت­‌ها و با تعداد لگن­ های مختلف تولید می ­شود.

انواع کانترهای سرد و گرم

  • نما منحنی
  • گرم نما زد
  • سه خط
  • سالاد بار
  • گرم گازی
  • ساده
  • با پیشخوان
  • سیار
  • رومیزی
  • با رف و ریل

محصولات آپادانا تجهیز آراز

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در شرکت آپادانا تجهیز همگی از بهترین متریال ها و با بالاترین کیفیت هستند. شرکت آپادانا تجهیز آراز یکی از شرکت های تأمین کننده و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که محصولات را بر اساس خواست مشتریان و نیاز آشپزخانه صنعتی سفارشی سازی می‌کند. تیم آپادانا تجهیز با تجربه بسیار بالا در این زمینه و بر عهده گرفتن پروژه های متعدد و تخصصی می ‌تواند مشاوره مناسب و مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.