چگونه مناسب ترین تجهیزات فست فود ایتالیایی را بخریم

چگونه مناسب ترین تجهیزات فست فود ایتالیایی را بخریم

تامین کننده تجهیزات رستوران شما، اغلب با انواع تجهیزات آشپزخانه ای که شما برای تهیه غذا به آن ها نیاز دارید، آشناست و در آن تبحر دارد. پس از رعایت اصول اولیه در این حوزه، لازم است که با یک تامین کننده تجهیزات فست فود همکاری کنید، تا لوازم مورد نیاز خود را که برای پخت و پز سبک غذایی خاص شما، منحصر به فرد و کاربردی است، انتخاب و خریداری کنید.

برای یک رستوران ایتالیایی، بدیهی است که شما به تجهیزات متناسب برای تهیه محبوب ترین غذا های ایتالیایی نیاز دارید: پیتزا و پاستا.

 اگر تا کنون ایده ی افتتاح یک رستوران یا به طور خاص یک رستوران فست فود ایتالیایی به فکرتان رسیده است، حتما می دانید که این کار به برنامه ریزی نیاز دارد. در حقیقت هر چه بیشتر و مفید تر به برنامه ریزی و تعیین بودجه اختصاص دهید، احتمال موفقیت در کسب و کارتان بیشتر است.

شما می توانید هم توسط خودتان و هم تحت نظر مشاورین مناسب، یک الگوی مصرفی بودجه برای تجارت مورد نظرتان ترسیم کنید که به شما این امکان را می دهد تا یک طرح تجاری و اقتصادی داشته باشید که شانس موفقیت شما را دوچندان کند.

هنگام راه اندازی رستوران فست فود ایتالیایی خود، باید برای انتخاب مکان، ایجاد یک منو، استخدام کارمندان و اطمینان حاصل کردن از داشتن فضای کافی، وقت کافی اختصاص دهید. اگر لوازم آشپزخانه فست فود مناسبی نداشته باشید، همه این تلاش ها بی معنی و بی ثمر است.

رستوران ایتالیایی

تجهیزات اساسی رستوران فست فود

تجهیزات ایمنی

ایمنی، بهداشت و سلامت سه مسئله مهم است که باید هنگام برنامه ریزی هر نوع رستورانی مد نظرتان باشد. مشتریان و به خصوص کارمندان هر رستوران بیشتر در معرض خطراتی با محوریت آتش هستند چرا که این مسئله اقتضای این حوزه کاری است. بنابراین قراردادن مواد ضد حریق، آب پاش های هوایی، سیستم های خاموش کننده آتش خشک در زیر محدوده هود و مهم تر از همه کپسول های آتش نشانی، از ملزومات اصلی ایمنی هستند.

 

تجهیزات بهداشتی

سیستم های مناسب دفع زباله و تجهیزات ظرفشویی برای اطمینان از بهداشت کلیه ظروف استفاده شده تعبیه شده اند.

بهداشت فردی و عمومی

کارمندان و پرسنل آشپزخانه، تجهیزات مناسب و کاملی برای شست و شوی مرتب دستان خود نیاز دارند. میز و پیشخوان فلزی یا استیل ضد زنگ برای تهیه و سرو غذا، به دلیل راحتی در امور شست و شو یکی از نکات کاربردی در حوزه امنیت بهداشتی است.

بعد از رعایت این اصول مهم و اولیه، حال وقت آن است که کالاهای مورد نیاز خود را که برای تهیه و سرو غذاهای ایتالیایی نیاز دارید خریداری کنید.

 

فر پیتزا

فر پیتزا صنعتی

انتخاب یک فر پیتزای مناسب، به حجم پیتزایی که شما می‌خواهید در یک بازه ی زمانی مشخص سرو کنید بستگی دارد، در نتیجه انتخاب درست در این زمینه مسئله پر اهمیتی است، به خصوص اگر پیتزا عضو اصلی منو شما است، با توجه به فضا و تاسیسات ساختمانی موجود می توان فر گازی یا برقی را انتخاب کرد. قیمت این فر ها با توجه به ظرفیت مورد نیاز، متفاوت است.

 

تجهیزات تهیه پاستا

ماکارونی، چه در نوع اسپاگتی و چه پاستا، اصلی ترین غذا های رستوران های ایتالیایی است. امروزه تجهیزاتی در دسترس هستند که برای ارائه اینگونه خدمات به تعداد بالا و با سرعت زیاد استفاده می شوند.

 

طراحی نما و لوازم رستوران

مشتریانی که غذای ایتالیایی را ترجیح داده اند و به رستوران ایتالیایی مراجعه می کنند، دوست دارند حس و حال یک فضای قدیمی ایتالیایی را هم تجربه کنند. تامین این نیاز صرف نظر از غذایی که سرو می‌ کنید صورت می گیرد. بعضی از تامین کننده های تجهیزات رستوران هایی که با آن ها در ارتباط بوده اید، کاتالوگ هایی دارند که شامل انواع صندلی، میز، ملافه و ظروف سفالی دارای آن احساس دنج و گرم ایتالیایی هستند.

در حالت ایده آل ، شما باید تأمین کننده ای را پیدا کنید که تجهیزات آشپزخانه فست فود، تجهیزات آماده سازی و سرو غذا مورد نیاز شما را تامین و حتی در تهیه مواد اولیه نیز به شما کمک کند. این امر، روند کارها را ساده تر می کند و به شما این امکان را می دهد که در هزینه ها صرفه جویی کنید.

 

لیستی از متداول ترین و مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای یک فست فود در زیر آمده است:

  • فر مخصوص پیتزا
  • سرخ کن های صنعتی
  • یخچال و فریزر
  • یخ ساز
  • صفحه های مخصوص تهیه پیتزا
  • نور کافی در آشپزخانه و سالن رستوران
  • قفسه های نگهداری ظروف
  • انبار مناسب برای نگهداری مواد غذایی

باز هم به این نکته تاکید می کنیم که، فراموش نکنید وسایل استیل ضد زنگ به طور کلی یکی از بهترین گزینه ها برای آشپزخانه صنعتی شما است زیرا که تمیز کردن آنها بسیار آسان است، عمر بیشتری دارند، بهداشتی و شکیل اند.

 

حرف آخر

ممکن است در این لیست مواردی باشد که مختص منوی شما نیست و کمی برایتان تازگی داشته باشد، یا بالعکس ممکن است به مواردی که شما برای منو خود در نظر داشته اید اشاره ای نشده باشد.

مثلا ممکن است شما بخواهید برای منو رستوران خود، تهیه و سرو لازانیا را مد نظر داشته باشید. در این صورت به دستگاه مخصوص تهیه و فرم دهی لازانیا در آشپزخانه رستوران خود نیاز پیدا خواهید کرد.

گستردگی در این زمینه آنقدر زیاد است که در قالب یک مقاله نمی گنجد و برای آگاهی کامل از این مسائل می توان از یک مشاور راه اندازی کمک گرفت.

اگر بودجه شما کم است، همیشه می توانید اطمینان حاصل کنید که در صورت لزوم ظرفیت و تجهیزات خود را گسترش دهید.

شایان ذکر است که اگرچه قیمت های تجهیزات آشپزخانه صنعتی دسته دوم جذاب به نظر می رسند اما این تجهیزات معمولاً سرمایه گذاری خوبی از آب در نمی آیند.

شما هیچ ضمانتی بابت آن دریافت نخواهید کرد و ممکن است متوجه شوید که ایرادی ناگهانی برای دستگاهتان پیش آمده و برای مدتی روند کار شما متوقف گردد و در نهایت وقت، انرژی و هزینه قابل توجهی از شما خواهد گرفت.

 

منابع: justbusiness ، johnnaknowsgoodfood

ترجمه اختصاصی آپادانا تجهیز

ایمیل شما جزو اطلاعات خصوصی شماست، ما آن را منتشر نمی کنیم.
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments