لیست خرید لوازم آشپزخانه صنعتی

سرآشپز در آشپزخانه

یک آشپزخانه صنعتی کامل تشکیل شده است از تمامی وسایلی که برای سرو، پخت و پز، آماده سازی و نگهداری غذا مورد استفاده قرار می گیرد و باید در نظر داشته باشید که انواع لوازم مربوطه باید با دقت بسیار زیادی انتخاب و خریداری شوند. در نظر بگیرید که برای خرید این تجهیزات باید دقت بسیار زیادی داشته باشید و ما در این مقاله قصد داریم نسبت به بررسی هزینه راه اندازی رستوران در بخش تهیه لوازم آشپزخانه صنعتی (Commercial kitchen tools) بپردازیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود.

لوازم آشپزخانه صنعتی شامل چه مواردی می شود؟

شفینگ دیش از جمله لوازم آشپزخانه صنعتی است
شفینگ دیش از جمله لوازم آشپزخانه صنعتی است

باید در نظر داشته باشید که لوازم آشپزخانه صنعتی شامل موارد ریزی می شود که نبود هر یک از آن ها روند پخت و سرو غذا یا آماده سازی مواد غذایی را با چالش مواجه می کند. در واقع در کنار دیگ ها، فر ها و لوازم بزرگی که برای یک آشپزخانه صنعتی در نظر گرفته می شود، باید لوازم آشپزخانه صنعتی نیز خریداری شوند تا فرآیند مربوط به راه اندازی آشپزخانه با کندی مواجه نشود. در ادامه دسته بندی های مربوطه را با شما در میان خواهیم گذاشت و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

انواع ظروف مورد استفاده برای آشپزخانه صنعتی

زمانی که صحبت از یک آشپزخانه صنعتی می شود، باید در نظر داشت که تمامی لوازم و ظروف مورد استفاده در یک آشپزخانه معمولی به صورت کامل تر و جامع تر در حجم بالاتر مورد نیاز در یک آشپزخانه صنعتی می باشد.

برای مثال ملاقه های مختلف با سطح مقطع متفاوت برای رستوران هایی که غذای سوپ سرو می کنند در کنار کفگیر، کاردک های مربوط به سرخ کردن و طبخ غذا در کنار آبکش ها، کاسه ها و غیره مورد استفاده بوده و شما باید این سری از تجهیزات را خریداری کنید.

در نظر داشته باشید که این ظروف معمولا با استفاده از استیل تولید می شوند و قیمت چندانی نسبت به سایر تجهیزات بزرگی که برای یک آشپزخانه صنعتی باید در نظر بگیرید وجود ندارد. در ادامه بیشتر در خصوص تجهیزات سرو مورد نیاز در یک رستوران با شما صحبت خواهیم داشت.

لوازم سرو غذا برای رستوران

از دیگر تجهیزات مورد نیاز در یک آشپزخانه صنعتی را می توان لوازم سرو غذا دانست. در واقع رستوران ها نسبت به تهیه این تجهیزات اقدام کرده و باید با دقت بسیار بالایی این وسایل را خریداری کنند. با توجه به تعداد مشتریان تخمین زده شده برای هر وعده سرو غذا نیازمند آن هستید که قاشق و چنگال تهیه کنید.

همچنین باید در نظر داشته باشید که شفینگ دیش ها، گرم کن ها، ظروف سرو غذای چینی از دیگر نیازهای پیش روی شما می باشد. بر اساس برند انتخابی، هزینه های خرید لوازم سرو غذا برای رستوران می تواند متفاوت باشد. برای مثال رستورانی که لوازم سرو چینی اسپاتی را در نظر دارد، برای هر 6 نفر باید هزینه ای معادل با یک میلیون صد هزار تومان بپردازد. از سوی دیگر رستورانی که از چینی زرین ایرانی استفاده می کند، هزینه های کمتری را برای خرید لوازم سرو غذا برای رستوران را خواهد پرداخت.

قابلمه های مورد استفاده برای آشپزخانه صنعتی

معمولا قابلمه ها، سرخ کن ها و تجهیزاتی از این قبیل نیز در دسته بندی لوازم آشپزخانه صنعتی قرار داده می شود و باید در نظرداشته باشید که بهتر است از محصولات استیل به این منظور استفاده شود.

در نظر داشته باشید که خرید یک ست کامل قابلمه و ظروف پخت و پز غذا برای یک رستوران باید بر اساس نوع و حجم خدمات قابل ارائه مشخص شود و هزینه ها بر این اساس مشخص می شود.

با این حال باید در نظر داشته باشید که سینک های استیل، خمیر پهن کن ها و سایر وسایل نیز باید در این دسته بندی قرار داده شوند. برای مثال خمیر پهن کن ایتالیایی شرکت IGF  می‌تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد ولی با این حال هزینه های خرید آن نسبت به سایر محصولات ایرانی موجود در بازار بسیار بالاتر بوده و شما می توانید با خیال راحت از این کالا استفاده داشته باشید.

اگر بخواهیم توضیحات بیشتری را در خصوص قیمت خرید قابلمه های مربوط به آشپزخانه صنعتی را در اختیار شما قرار دهیم، باید بگوییم که محصولی مانند قابلمه آلومینیومی با ظرفیت 20 من با قیمتی تقریبا برابر با 5.5 میلیون تومان در بازار عرضه می شود. همین محصول اگر به صورت کارخانه ای تولید شده باشد، با قیمت 4.8 میلیون تومان در بازار عرضه شده و در دسترس خریداران می باشد.

چطور می توانیم هزینه‌های خرید لوازم آشپزخانه صنعتی را کاهش دهیم؟

باید در نظر داشته باشید که خرید لوازم آشپزخانه صنعتی باید با دقت بسیار زیادی انجام شود و شما می‌توانید با خرید یکجای تمامی لوازم هزینه‌های خود را کاهش دهید. در نظر داشته باشید که دریافت مشاوره پیش از خرید تجهیزات و لوازم آشپزخانه صنعتی نیز می‌تواند به شما کمک کند که البته این گروه نسبت به ارائه این خدمات اقدام خواهد کرد.

پس در صورتی که قصد دارید لوازم مورد نیاز خود را شناسایی و خریداری کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. در نظر داشته باشید که تمامی خدمات مربوط به خرید لوازم آشپزخانه صنعتی در کنار ارائه مشاوره به صورت کاملا مقرون به صرفه در دسترس شما خواهد بود و شما در سراسر کشور می‌توانید با ما در ارتباط بوده و از این خدمات استفاده کنید.

چطور بهترین فروشنده را برای خرید لوازم آشپزخانه صنعتی انتخاب کنیم؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در خصوص کاهش هزینه راه اندازی رستوران باید در نظر داشته باشید، آن است که انتخاب فروشنده مناسب می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین محصولات را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. در نظر بگیرید که شرکت آپادانا تجهیز نسبت به ارائه خدمات در سراسر کشور اقدام کرده و شما می توانید مشاوره های مربوط به خرید لوازم آشپزخانه صنعتی را از این گروه دریافت کنید.

در واقع این گروه قادر است در تمامی مراحل مربوط به راه اندازی رستوران با شما همکاری داشته باشد و شما می‌توانید محصولات مورد نیاز خود را از این مرکز خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. با توجه به همین مسئله در ادامه با شما همراه هستیم تا اطلاعات بیشتری را در خصوص تفاوت های مربوط به خرید لوازم آشپزخانه صنعتی برای رستوران سنتی، بین الملل و فست فود ها را برای شما بیان کنیم.

درست کردن صدف در ماهیتابه
ماهیتابه یکی از وسایل ضروری برای تمامی رستوران‌ها است

تفاوت هزینه راه اندازی رستوران سنتی، بین الملل و فست فود

هزینه های مربوط به راه اندازی رستوران های سنتی، بین الملل و فست فود متفاوت می باشند. باید در نظر داشته باشید که این هزینه ها در بخش لوازم آشپزخانه صنعتی بیشتر به چشم آمده و معمولا شما برای یک رستوران سنتی نیازمند تجهیزات و لوازم ریز بیشتری هستید.

از سوی دیگر رستوران های بین الملل که غذای کشورهای مختلف دنیا را سرو می کنند باید هزینه های بسیار بالایی را بپردازند. با این حال نباید از یاد برد که هزینه راه اندازی رستوران و خرید لوازم آشپزخانه صنعتی به صورت مستقیم با آیتم هایی که برای منو در نظر گرفته می شود در ارتباط بوده و بر این اساس مشخص می گردد.

از سوی دیگر نباید از یاد برد که هزینه های مربوط به خرید لوازم کافی شاپ و بار قهوه نیز در صورتی که این موارد در آیتم های منوی شما وجود داشته باشند به هزینه های کلی اضافه خواهد شد و بر این اساس باید نسبت به خرید این وسایل اقدام کنید.

در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

به طور کلی دریافت مشاوره در خصوص خرید لوازم آشپزخانه صنعتی به شما کمک خواهد کرد تا در هزینه های خود صرفه جویی کرده و لوازمی را خریداری کنید که دقیقا مورد استفاده شما خواهد بود. کافی است درخواست خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید:    ایمیل شما جزو اطلاعات خصوصی شماست، ما آن را منتشر نمی کنیم.
    0 کامنت
    Inline Feedbacks
    View all comments