تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی در ایران

تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه رستوران ها و فست فود ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و باید با استفاده از تجهیزاتی تکمیل شوند که از عملکرد کاملی برخوردار می باشند. تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی در دنیای امروز به صورت گسترده ای صورت گرفته و ما در این مقاله با شما هستیم تا در این مورد با شما صحبت کنیم.

باید در نظر داشته باشید که تولید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی به صورت کاملا حرفه ای انجام می شود و شرکت آپادانا تجهیز یکی از شرکت های معتبر این حوزه در دو دهه اخیر بوده است. با توجه به این مسئله شاید برای شما این سوال پیش امده باشد که اصولا چه ملاحظاتی در تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی این شرکت رعایت می‌شوند؟ متریال و آلیاژهای مورد استفاده در تولید این تجهیزات چیست؟ چطور می‌توانیم سفارشی سازی این تجهیزات را انجام دهیم و در نهایت کدام سری از تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید به صورت استناندارد تولید شوند؟ این سوالات در این مقاله پاسخ داده خواهند شد. با ما در ادامه همراه باشید.

تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به صورت کاملا حرفه ای انجام می شود و اشخاص قادر هستند بدون مشکل از این آشپزخانه ها استفاده داشته باشند. باید در نظر بگیرید که تولید این تجهیزات به صورت کاملا استاندارد و بر اساس نیاز شما انجام می شود. تمامی استانداردهای بهداشتی در تولید این وسایل باید رعایت شوند.

ملاحظات لازم در تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی چیست؟

آشپزخانه صنعتی مدرن شامل فر کامبی و فر کانوکشن

باید در نظر داشته باشید که رستوران داری به عنوان یکی از مشاغل بسیار پر مسئولیت به شمار می رود و به این دلیل که سلامت مردم به صورت مستقیم با تجهیزات آشپزخانه صنعتی در ارتباط است، در این قسمت از مقاله قصد داریم در خصوص ملاحظاتی که شرکت سازنده باید در تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی رعایت کند و نکاتی که خریدار در این مورد باید بداند اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در دسته بندی های آماده سازی، انبار و نگهداری، پخت سرویس و شستشو تقسیم بندی می‌شود و شما باید دقت بسیار زیادی در خرید این تجهیزات داشته باشید. اگر می‌خواهید در مورد ترتیب قرار گیری آنها و طراحی نقشه آشپزخانه صنعتی بدانید پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:

تولید کننده نیز باید در نظر داشته باشد که تمامی استانداردهای بهداشتی باید به صورت استاندارد و بهداشتی تولید شوند. جلوگیری از فساد مواد غذایی و عدم ماندگاری باکتری و میکروب ها بر روی سطح تجهیزات آشپزخانه صنعتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده که باید سازنده در تولید به آن ها توجه داشته باشد.

سهولت در نصب و استفاده، سازگاری با محیط و همچنین برخورداری از امکاناتی که با بسترهای زیرساختی کشور هماهنگ باشند می تواند از دیگر نیازهایی باشد که یک سازنده باید در تولید محصولات خود به آن ها دقت بسیار زیادی داشته باشد.

از سوی دیگر تجهیزات باید به گونه ای طراحی و تولید شده باشند که دکوراسیون و چیدمان آن ها به بهترین شکل انجام شود. در همین راستا سازنده باید اصول ارگونومیک را در تولید محصولات خود رعایت کرده و بر این اساس نسبت به تولید محصولات مورد نیاز اقدام کند.

در ادامه با شما همراه هستیم تا بیشتر در خصوص متریال و آلیاژ های مورد نیاز در تولید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

متریال و آلیاژهای مورد استفاده در تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

یکی از مهم ترین مسائلی که سازنده باید در خصوص تولید تجهیزات صنعتی آشپزخانه به آن ها دقت بسیار زیادی داشته باشد، متریال مورد استفاده در تولید است. در ابتدا باید توجه داشته باشیم که این متریال باید از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشند. ضد زنگ بوده و همچنین مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار داشته باشند.

متریال مواردی است که بر روی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی تأثیر مستقیم دارد. برای اینکه بیشتتر در مورد قیمت دهی در تجهیزات آشپزخانه صنعتی بدانید پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:

حرارت یکی از بخش های مهم در آشپزخانه صنعتی به شمار می رود و از این روی تجهیزات تولیدی باید استانداردهای لازم را داشته باشد. از این روی بسیاری از شرکت هایی که در تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی در حال فعالیت می باشند باید با استفاده از استیل ضد زنگ کد 304 تولید شده  باشند. برخی از شرکت های تولیدی همچنین از مواد گالوانیزه و روکش ضد زنگ استفاده می کنند که باعث می شود میزان هزینه های تولید کاهش پیدا کند.

از دیگر متریالی که در تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد استفاده است می توان به پلیمر پلی اتیلن، فولاد، ABS و غیره اشاره کرد. به طور کلی باید گفت که تمامی متریال باید به سادگی قابلیت شستشو را داشته باشند و خریداران باید اطمینان داشته باشند که تجهیزات خریداری شده می تواند جوابگوی نیاز آن ها باشد. در ادامه به سوال دیگری در زمینه تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی می پردازیم.

آیا سفارشی سازی تجهیزات آشپزخانه صنعتی امکان پذیر است؟

محدودیت فضا در کنار مسائلی همچون خاص بودن دکوراسیون و یا چیدمان در برخی از آشپزخانه های صنعتی، صاحب رستوران را به این فکر می اندازد که تجهیزاتی دقیقا مورد نیاز خود را تهیه کند. در کنار این مسئله باید در نظر داشته باشیم که روش های مورد استفاده برای طبخ غذا در هر رستوران متفاوت است و ابعاد رستوران حکم می کند برخی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی را به صورت سفارشی سازی شده تهیه شود. بنابراین مرکز تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی مانند آپادانا تجهیز با توجه به امکانات کارگاهی و کارخانه خود محصول مورد نیاز شما را تولید کرده و برای شما ارسال کند.

در این خصوص باید به مسائلی همچون ابعاد دقت داشته باشید و یا در صورتی که نیاز به طرحی خاص دارید، باید حتما دقت داشته باشید که این طرح را باید با طراح صنعتی در میان گذاشته و تاییدیه های لازم را از شرکت تولید کننده دریافت کنید. سفارشی سازی تجهیزات آشپزخانه صنعتی نباید به صورت خودسرانه انجام شود چرا که این تجهیزات باید از لحاظ بهداشتی و عملکرد فنی استانداردهای لازم را داشته باشند تا بتوانیم از آن ها استفاده داشته باشیم. در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص اهمیت استاندارد بودن تجهیزات آشپزخانه صنعتی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

تولید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

اهمیت استاندارد در تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

یکی از مهم ترین مسائلی که نباید از یاد برد آن است که تمامی تجهیزاتی که در یک آشپزخانه صنعتی باید مورد استفاده قرار گیرند، باید به صورت استاندارد تولید شده باشند. چرا؟ به این دلیل که این تجهیزات به صورت مستقیم با مواد غذایی در ارتباط هستند و همین مسئله باعث می شود تا سلامت مردم در صورت استاندارد نبودن تجهیزات آشپزخانه صنعتی به خطر بیافتد.

از سوی دیگر ایمنی تجهیزات آشپزخانه صنعتی به خصوص تجهیزاتی مانند اجاق گاز، فرها، تمامی تجهیزاتی که با برق و گاز کار می کنند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و از این روی تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی در این بخش باید با دقت بسیار بالایی انجام شود تا مشکلی برای شما پیش نیاید. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان آپادانا تجهیز در تماس باشید.

با توجه به اهمیت بالای استاندارد تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی، مسئولان بهداشت رستوران ها به این مسئله دقت بسیار زیادی داشته و بهتر است که تمامی تجهیزات آشپزخانه صنعتی به صورت استاندارد تولید شده باشند. گارانتی آپادانا تجهیز نشانگر استاندارد و کیفیت بالای محصولات شرکت است.

مسئله استاندارد باعث شده است تا بسیاری از صاحبان رستوران ها چالش های بسیاری در زمینه انتخاب و خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی داشته باشند و در این خصوص باید گفت که به همین منظور توصیه می شود حتما نسبت به انتخاب و خرید از شرکت‌هایی اقدام کنید که از جزو نام‌های معتبر بازار کشور باشند.

باید در نظر داشته باشید که به این منظور می توانید از شیوه آنلاین نیز استفاده کرده و به صورت مستقیم با مرکز تولید و عرضه تجهیزات آشپزخانه صنعتی در ارتباط باشید. کافی است درخواست مشاوره خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید تا فوراً با شما تماس گرفته شود. همچنین شماره تماس دفتر مرکزی ما در نیاوران برابر است با 72307. در ساعات اداری همکاران ما آماده جوابگویی به سئوالات شما هستند:    ایمیل شما جزو اطلاعات خصوصی شماست، ما آن را منتشر نمی کنیم.
    0 کامنت
    Inline Feedbacks
    View all comments