کباب پز

یکی دیگر از ضروری ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی در ایران دستگاه کباب پز است. از این دستگاه در رستوران های بزرگ، تالارها، هتل ها و آشپزخانه های صنعتی استفاده می شود. این دستگاه قادر است کباب های تهیه شده را به طور کامل مغز پخت و آماده سرو کند. اغلب آنها به صورت تمام استیل و نیمه استیل ساخته شده اند.

انواع کباب پز

این دستگاه با توجه به نیاز کاربران دارای انواع مختلفی است، که ما در اینجا به آن ها اشاره می‌کنیم و تفاوت هر کدام را به طور کامل بیان می‌کنیم.
  • نمونه‌های سنتی
این نوع کباب‌پز به دو صورت کباب پز گازی و زغالی ساخته و تولید می شوند که با توجه به مساحت محیطی که از آن استفاده می شود دارای ابعاد مختلف است.
  • کباب پز ریلی
این نوع کباب پز اغلب در مکان های که تعداد پخت آن‌ها بالا است استفاده می شود. این کباب پز معمولا به صورت تک منویی مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع دستگاه کباب‌پز نمی شود همزمان چندین مدل کباب را داخل آن گذاشت و منتظر پخت ماند، زیرا تایم هر نوع کباب متفاوت است. ظرفیت پخت کباب‌پز ریلی 400 تا 600 سیخ کباب است. که مقدار بسیار زیادی است، به همین خاطر از این نوع کباب‌پز نیز در مکان های که انواع کباب‌ها جزو غذای اصلی است بیشتر استفاده می شود. از دیگر مزایای این نوع کباب‌پز می توان به پخت بدون دود کباب و تخلیه خودکار سیخ کباب از قسمت انتهایی به درون بشقاب بدون دخالت دست اشاره کرد.
  • کباب پز گازی
این نوع کباب‌پز یک مدل از نوع کباب‌پز سنتی است، که دارای زنجیر و فلکه خورشیدی است و به وسیله آن حرکت می کند.
  • گازی به همراه هود
این نوع کباب پز همانند کباب‌پز گازی بوده با این تفاوت که بر روی این کباب پز یک عدد هود نصب شده است که دود حاصل از پخت کباب را به بیرون از محیط انتقال می دهد. این نوع کباب پز توانایی تولید کباب در حجم بسیار بالا را دارد.شرکت آپادانا تجهیز  یکی از شرکت های تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که محصولات خود را بر اساس نیاز آشپزخانه صنعتی شما سفارشی سازی کرده و در اندازه های متعددی تولید خواهند کرد. کارشناسان ما از ابتدای پروسه راه اندازی رستوران با شما همراه خواهند بود و تا افتتاح رستوران شما را یاری خواهند کرد.