پاتیل خیساندن برنج

پاتیل خسیاندن برنج (Rice water pot) یکی از تجهیزات آشپزخانه­ صنعتی حضور آن در همه رستوران‌ها ضروری است. این پاتیل به منظور خیساندن برنج در حجم بالا مورد استفاده قرار می­‌گیرد. طراحی پاتیل برنج طوری است که می‌­توان به راحتی حجم زیادی از برنج را در آن خیساند و سپس آبکش کرد. این محصول در دو سمت خود دو یاتاقان دارد که لگن دور محور یاتاقان‌ها می­‌چرخد. با این حال نباید نگران چرخش ناگهانی آن باشید.زیرا دارای پایه‌­های محکمی است و همینطور مجهز به ضامن نگهدارنده است که استفاده از این محصول را از این هم آسان تر و مطمئن تر می‌­کند. به این ترتیب برنج به راحتی و بدون دور ریز خیس خورده و سپس آب آن تخیه می­‌شود. آبکش در قیمت زیرین این محصول قرار می­‌گیرد.همانطور که توضیح داده شد استفاده از پاتیل خیساندن برنج باعث می­‌شود برنج بدون دخالت دست و کاملا بهداشتی برای پخت و پز و سرو آماده شود. این محصول در دو جنس آلومینیومی و استیل عرضه می­‌شود. استیل در برابر زنگ زدن و خوردگی مقاوم است و عمر محصول را افزایش می­‌دهد. همچنین طراحی این محصول به گونه ای است که جای کمی در آشپزخانه می­‌گیرد. پاتیل خیساندن برنج سرعت و راندمان پخت برنج را بالا می‌­برد و از چندین جهت مقرون به صرفه است.

انواع پاتیل از نظر نوع و جنس

این محصول از لحاظ نوع به دو دسته ثابت و متحرک دسته بندی می­‌شود. اما از لحاظ جنس می‌­توان آن را به استیل و آلومینومی تقسیم کرد. جنس استیل محصول معمولا در دو سایز 70 و 86 سانتی­متری ساخته می­‌شود. (این سایز مربوط به قطر دهانه پاتیل است.) سایز 70 سانتی­متری آن 30 کیلو برنج را در خود جای می‌­دهد و سایز 80 سانتی­متری آن تا 50 کیلوگرم برنج ظرفیت دارد. جنس آلومینیومی آن هم با ظریفیت 10 من تولید می­‌شود. ابعاد و ارتفاع لگن این محصول به سفارش مشتری قابل تنظیم و تهیه است و می­‌توان با توجه به کاربرد و نیاز، این اندازه­‌ها را تغییر داد.

مشخصات فنی پاتیل خیساندن برنج

  • اسکلت از جنس استیل نگیر 40×40
  • پایه های فلزی
  • بدنه تمام استیل
  • ضدزنگ
  • دارای قرقره با گردش 90 درجه
  • دو عدد یاطاقان و ضامن نگهدارنده

قیمت محصول

پاتیل خیساندن برنج در اندازه ها و حجم های مختلفی درست می شود. حجم پاتیل از 7 من، 10 من، 12 من و بیشتر متغیر است. خرید این تجهیزات باید به کیفیت محصول و حجم آن دقت کنید. به دلیل استفاده از استیل ضدزنگ قیمت پاتیل خیساندن برنج متغیر است و با توجه به نوسان قیمت دلار نمی‌توان قیمت نهایی را اعلام کرد.با تهیه پاتیل خیساندن برنج به راحتی می توانید برنج های مصرفی را در حجم بالا خیسانده و استفاده کرد. با حرکت دورانی که این پاتیل ها ایجاد می‌کنند به راحتی می‌توانید آب و برنج داخل را تخلیه کنید. این روش موجب می شود که کمترین دورریز را داشته باشید و در مصرف آب و برنج بسیار صرفه جویی می شود. پاتیل خیساندن برنج از جمله تجهیزاتی است که به افزایش راندمان و سرعت کار در آشپزخانه و همچنین کیفیت غذا کمک زیادی می‌کند.گفتنی است تجهیزات آشپزخانه صنعتی در شرکت آپادانا تجهیز همگی از بهترین متریال ها و با بالاترین کیفیت هستند. شرکت آپادانا تجهیز یکی از شرکت های تأمین کننده و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که محصولات را بر اساس خواست مشتریان و نیاز آشپزخانه صنعتی سفارشی سازی می‌کند. تیم آپادانا تجهیز با تجربه بسیار بالا در این زمینه و بر عهده گرفتن پروژه های متعدد و تخصصی می ‌تواند مشاوره مناسب و مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.