ویدئو- راه اندازی رستوران در 80 روز

راه اندازی رستوران ویدئو

شاید اگر از شما بپرسند در عرض 80 روز یا یازده هفته چه کسب و کاری را می‌توانید راه بیندازید، ذهن شما به سمت کارهایی با سرمایه کم و زود بازده برود. از همان مشاغلی که صفحه گوگل را باز می‌کنید و سرچ می‌کنید “کارهای زودبازده” و لیستی از 100 یا 300 حرفه را برای شما ردیف میکند. اما کمتر کسی است که راه اندازی رستوران را به عنوانی کسب و کاری که بتوان در عرض 80 روز افتتاح کرد فکر می کند.

این پیشنهادات را پیشتر در اینفوگرافی عنوان کردیم و در ادامه ویدئوی آن را تماشا می‌کنید:

یازده هفته تا راه اندازی رستوران

برای افتتاح رستوران به نکات زیادی باید توجه داشت. حتماً تم و مضمون رستوران تا کنون مشخص شده است. گفتنی است برخی از کارها و فکرها را پیش از این باید انجام می‌دادید. از آن جمله است تم و مضمون رستوران و اقدام برای گرفتن مجورها و اعتبارنامه ها است.

در هفته اول باید تم و مضمون سایت رستوران را مشخص کنید. این سایت باید با مضمون رستوران شما هماهنگ باشد. مجوزها و اعتبارنامه‌ها نیز در همین هفته باید تکمیل شود. با آگاهی از مضمون سایت می‌توانید منوی سایت را نیز تا حدود زیادی تکمیل کنید.

هفته دوم زمان راه اندازی سایت و شبکه‌های اجتماعی است. به عبارتی فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ در این هفته برای رستوران کلید می‌خورد.

در هفته سوم در ارتباط با شرکت‌های تامین کننده تجهیزات مانند آپادانا تجهیز آراز طراحی و نقشه اولیه ریخته می شود. در هفته چهارم وسایل ریز آشپزخانه خریداری خواهد شد. کم کم به هفته‌ها پایانی نزدیک می‌شویم و باید انبار و سردخانه رستوران تکمیل شود. این وظیفه‌ای است که در هفته پنجم انجام خواهد گرفت.

READ  اینفوگراف وظایف سرآشپز

کار را به حرفه‌ای ها بدهید

کار دکوراسیون را به دکوراتور حرفه ای بسپارید. چراکه دکوراسیون رستوران اولین چیزی است که مشتریان خواهند دید و نقش اساسی در کشاندن مشتریان دارد. چه بسا بسیاری تنها برای دیدن دکوراسیون زیبای برخی رستوران‌ها به مشتریان دائم تبدیل شدند.

هفته طاقت فرسای هفتم را به استخدام پرسنل و کارکنان اختصاص دهید. بهترین‌ها را از میان بهترین‌ها انتخاب کنید. آیا می‌خواهید در میان رقبا مزیت رقابتی داشته باشید؟ بنابراین از فناوری‌های جدید رستورانداری استفاده کنید. از هر آن تکنولوژی که رقبایتان استفاده می‌کنند یا فکر می‌‎کنید بهتر است استفاده کنید بهره‌مند شوید. مثلاً منوهایی با QR ابزار خوبی است که امروز بسیاری از رستوران‌ها استفاده می‌کنند.

هفته نهم وقت راه اندازی دفتر مرکزی رستوران است. در این دفتر کارهای زیادی انجام خواهد گرفت. از راه اندازی کمپین های تبلیغاتی و سفارش‌ها و مدیریت. هفه دهم زمان تست و آموزش و باز هم تست و آزمون است.

هفته دهم به تمیزکاری و آمادگی برای جشن آمادگی برای افتتاحیه خواهد گذشت. اما باید بودجه ای را هم کنار بگذارید شما نمی دانید چه در انتظار شما است.

جشن افتتاحیه آزمون اصلی پرسنل و مدیریت شما است. جایی است که در عمل نشان می دهید که چه برای برگزاری هر روزه مهمانی‌ها و پذیرایی از مشتریان در روزهای شلوغ چقدر آمادگی دارید.

ایمیل شما جزو اطلاعات خصوصی شماست، ما آن را منتشر نمی کنیم.
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments