متفرقه پخت

از دیگر تجهیزات آشپزخانه صنعتی می توان به فر دم کن و فر دیزی پز اشاره کرد. از فر دم کن یا فر پخت مرغ و ته چین برای آماده کردن برنج، مرغ و ته‌چین استفاده می شود، برای دم کردن برنج به این صورت مورد استفاده قرار می گیرد که بعد از آبکش کردن برنج توسط دیگ های پخت صنعتی برنج را در داخل دیگ های مخصوص ریخته و درون فر دمکن قرار می دهند. فر دیزی پز نیز همانطور که از نامش پیداست، برای آماده کردن دیزی مورد استفاده قرار می گیرد به این صورت که مواد آبگوشت و دیزی را درون دیزی های سنگی و یا دیگچه های کوچک ریخته و آن ها را درون فر دیزی پز قرار می دهند.

طراحی  فر دم کن یا پخت مرغ و ته‌چین

فر دم کن یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین تجهیزات رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی می باشد که می خواهند از انرژی و زمان مصرف بهینه ای داشته باشند. فر دم کن انرژی مورد نیاز خود را از طریق سوخت گاز به دست می آورد و با کمک یک مشعل خطی قادر است حرارت مورد نیاز برای دم کشیدن برنج و پخت مرغ را به طور یکسان تامین کند. با استفاده از این دستگاه می توان انواع برنج ها را با کیفیت بالا تهیه و آماده سرو کرد.در ساخت این فر از ورق های فولادی به قطر های 40×40 و 25×25 استفاده شده است تا مقاومت بدنه آن در برابر زنگ زدگی و ضربه افزایش پیدا کند. درون این محصول به دلیل عدم مجاورت با رطوبت از پروفیل استنلس استیل استفاده نشده است، اما در صورت سفارش مشتری می توان استفاده کرد.

طراحی و کاربرد فر دیزی پز

از این محصول عمدتا در رستوران های سنتی و آشپز خانه های صنعتی استفاده می شود. بدنه این دستگاه از جنس استیل می باشد و دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر عوامل محیطی است. درون این دستگاه  یک کفه چدنی قرار داده شده است که ظرف ها بر روی آن قرار می گیرند. این فر نیز انرژی مورد نیاز خود را از طریق گاز به دست می آورد، شعله آن در زیر کفه چدنی قرار گرفته است.فر دیزی پز از چندین لایه برای جداره بندی استفاده کرده است که عبارت اند از:
  • پشم شیشه
  • استیل
  • پشم سنگ

محصولات آپادانا تجهیز آراز

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در شرکت آپادانا تجهیز همگی از بهترین متریال ها و با بالاترین کیفیت هستند. شرکت آپادانا تجهیز آراز یکی از شرکت های تأمین کننده و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که محصولات را بر اساس خواست مشتریان و نیاز آشپزخانه صنعتی سفارشی سازی می‌کند. تیم آپادانا تجهیز با تجربه بسیار بالا در این زمینه و بر عهده گرفتن پروژه های متعدد و تخصصی می ‌تواند مشاوره مناسب و مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.