متفرقه انبار

با توجه به اهمیت و ضرورت نگهداری کیفیت و تازگی مواد اولیه، همچنین ماهیت مواد غذایی آماده، که به سرعت کیفیت و مزه خود را از دست می دهند. به همین تناسب تجهیزات انبار در  آشپزخانه صنعتی اهمیت دارند. تجهیزاتی مانند سکوی نگهداری برنج و قفسه‌بندی ایزی راک و قفسه‌بندی انبار ریلی هوشمند.انواعی از باکس‌های نگهداری و حمل غذا که برای مدت طولانی موادی مانند حبوبات را در خود نگهدارد. تمامی این ظروف باید درب دار باشد تا از ورود حشرات موذی به آنها جلوگیری شود.

متفرقه انبار مواد غذایی خشک

این نوع انبار برای نگه داری مواد غذایی خشک (برنج، حبوبات، روغن و …) به مدت طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بهترین مکان برای انبار خشک نزدیک به مکان دریافت مواد اولیه است. انبار خشک باید به دور از هرگونه رطوبت یا مواد رطوبت‌زا و آتش‌زا بوده و جریان هوا و تهویه مطلوبی داشته باشد.انبار دارای درب توری فنردار بوده و همچنین پنجره حاوی توری به ماندگاری موادی همچون آرد، شکر، برنج و … کمک می‌کند. دیوارهای انبار تا زیر سقف کاشی شده باشد و سقف آن رنگ آمیزی روغنی شده باشد.

موارد زیر در مورد متفرقه انبارهای خشک در نظر گرفته شود:

  • مکان انبار خشک هرگز نباید در معرض نور مستقیم آفتاب باشد. زیرا هرگونه حرارت نامناسب باعث فاسد شدن مواد غذایی می‌شود. لذا بهترین دما برای این انبارها 13 الی 19 درجه سانتی‌گراد توصیه می‌شود که برای کنترل بهتر دمای محیط، وجود یک دماسنج در داخل انبار الزامی است.
  • انبار خشک باید قفسه بندی شده باشد.
  • پالت قفسه‌ها بایستی از جنس استیل و قابل شست و شو تهیه شوند.
  • توجه شود که هیچ ماده غذایی نباید مستقیما روی زمین قرار گیرد و چیدن مواد باید به گونه‌ای باشد که موادی که زودتر وارد انبار شده اند زودتر مورد مصرف واقع شوند.
  • طریقه بسته‌بندی و نگه داری به شکلی باشد تا نظافت انبار و رفت و آمد کارکنان به سهولت انجام شود.
  • بهتر است در یک انبار خشک کابینت درب‌دار و قابل قفل شدن با یک میز کار برای قرار دادن اشیا و سوابق موجودی‌ها و لیست سفارشات در نظر گرفته شود.
  • درب‌های انبار باید دو لنگه و با پهنای مناسب باشد و وجود یک ترازو برای وزن کردن مواد ورودی و خروجی از انبار الزامی است.
  • نصب هواکش مناسب با مساحت انبار نیاز مبرم می باشد، همچنین جهت جلوگیری از ورود حشرات توصیه می‌گردد در خارج از محل انبار در محل نصب هواکش، توری نصب گردد.

محصولات آپادانا تجهیز 

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در شرکت آپادانا تجهیز  همگی از بهترین متریال ها و با بالاترین کیفیت هستند. شرکت آپادانا تجهیز یکی از شرکت های تأمین کننده و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که محصولات را بر اساس خواست مشتریان و نیاز آشپزخانه صنعتی سفارشی سازی می‌کند. تیم آپادانا تجهیز با تجربه بسیار بالا در این زمینه و بر عهده گرفتن پروژه های متعدد و تخصصی می ‌تواند مشاوره مناسب و مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.