شیرینک پک

شیرینک پک (Shrink Pack) که به آن دستگاه شیرینک هم گفته می­‌شود نوعی دستگاه مخصوص بسته ­بندی محصولات و به خصوص مواد غذایی است. شیرینک پک همانطور که از نامش پیداست محصولات را به صورت چندتایی و پک بسته­ بندی می­‌کند. برای مثال بسته بندی چندتایی رب، تن ماهی، آب معدنی، کمپوت، نوشابه و ... . این دستگاه برای بسته­ بندی محصولات از نایلونی به نام نایلون شیرینگ (که به آن فیلم شیرینک هم گفته می­‌شود) استفاده می‌­کند. به این تجهیزات آشپزخانه صنعتی در همه رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها نیاز است.این نایلون از جنس پلی اتیلن است و در انواع و ضخامت­ های مختلف موجود است. انتخاب فیلم شیرینک متناسب با محصول درحال بسته­ بندی مهم است. طرز کار دستگاه به این صورت است که نایلون شیرینک دور محصولات آماده بسته­ بندی قرار می­ گیرد و سپس دستگاه به مدت چند ثانیه حرارتی به نایلون وارد می­ کند که باعث جمع شدن نایلون به دور بسته می­ شود و شکل آن بسته را به خودش می­ گیرد. در نهایت با دوخت انتهایی نایلون، عملیات پایان می ­یابد و به این ترتیب بسته ­بندی انجام می‌­شود. قیمت دستگاه شیرینک پک با توجه به نوع و اندازه متفاوت است. در ادامه معرفی انواع شرینک پک را مشاهده می­ کنید.

انواع شیرینک پک

انواع مختلفی از دستگاه شیرینک وجود دارد که هرکدام به روش خود عملیات شیرینک را انجام می­دهند. اینجا به معرفی پرکاربردترین انواع آن ها می ­پردازیم.تفنگ شیرینک (سشوار صنعتی): برای محصولاتی با تعداد پایین و حجم بالا از تفنگ شیرینک استفاده می­ شود. به این صورت که نایلون را دور بسته­ بندی پیچیده و با تفنگ شیرینک سرتاسر آن را حرارت می­‌دهیم تا شکل بسته ­بندی را به خود بگیرد.دستگاه شیرینک تونلی: دستگاه شیرینک تونلی دارای یک محفظه تونل مانند بزرگ است که محصولات آماده برای بسته ­بندی از داخل این تونل رد می­ شوند و به ترتیب ابتدا نایلون شیرینک دور آن­ها پیچیده شده و سپس به ­وسیله حرارت تابشی، محصولات شیرینک می­ شوند. منبع حرارت می­ تواند هیتر، لامپ­ های مادون قرمز و یا بخار آب داغ باشد. این حرارت باید به هفتاد درجه سانتی گراد برسد. البته میزان حرارت می­ تواند باتوجه به ضخامت و جنس نایلون شیرینک متفاوت باشد. دستگاه تونلی توان بالایی دارد و برای محصولات بزرگ مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و ... استفاده می­ شود. این دستگاه بزرگ توانایی بسته بندی ۱۸۰ بسته در ساعت را دارد.دستگاه شیرینک کابینی: شیرینک پک کابینی به جای تونل از یک محفظه کابین مانند استفاده می­ کند. تفاوت این نوع با دستگاه تونلی این است سرعت پایین تری دارد و به همین دلیل محصولات کمتری را می­ تواند پک کند.لیبل شرینگ: لیبل شرینک کمی متفاوت از دستگاه شیرینک پک است. این دستگاه بیشتر جنبه زیبایی محصول را دارد و نایلون های رنگی و طرح دار به دور کالا پیچیده می­‌شود تا مشخصات محتویات داخل بطری یا قوطی باشد. این دستگاه کار لیبل زدن روی محصولات را هم انجام می‌­دهد.

انواع دیگر شیرینک پک:

  • اتوماتیک
  • نیمه اتوماتیک
  • سبدی
  • تیغه از پهلو
  • شرینک آب معدنی
  • شرینک معمولی

محصولات آپادانا تجهیز 

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در شرکت آپادانا تجهیز همگی از بهترین متریال ها و با بالاترین کیفیت هستند. شرکت آپادانا تجهیز یکی از شرکت های تأمین کننده و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که محصولات را بر اساس خواست مشتریان و نیاز آشپزخانه صنعتی سفارشی سازی می‌کند. تیم آپادانا تجهیز با تجربه بسیار بالا در این زمینه و بر عهده گرفتن پروژه های متعدد و تخصصی می ‌تواند مشاوره مناسب و مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.