سردخانه بیمارستانی

سردخانه بیمارستانی (Hospital Mortuary) در لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی قرار ندارد اما از جمله  تجهیزات برودتی است که در شرکت آپادانا تجهیز ارائه می‌شود و در بیمارستان‌ها، پزشکی قانونی و غسالخانه‌ها استفاده می‌شود. نام‌های دیگری همچون سردخانه جسد، سردخانه انسان و سردخانه میت نیز به آن اطلاق شده است. مشتریان می‌توانند به فراخور نیاز  و بر حسب میزان برودت و تعداد کابین، انواع آن را  خریداری کنند.جنس این نوع سردخانه‌ها ترجیحاً باید از جنس ورق‌های ضدزنگ و با کیفیت استیل باشند. گرچه ورق‌های گالوانیزه قیمت پایین‌تری دارند. همچنین عایق‌بندی در کاهش مصرف برق و افزایش طول عمر سردخانه اثرگذار است. در واقع مهمترین عامل در سفارش سردخانه‌های بیمارستانی توجه به عایق‌بندی در کنار موتور است. کیفیت این دو عامل در میزان مصرف انرژی بسیار اثرگذار هستند. این تجهیزات همانند یخچال و یخساز یک موتور یا کمپرسور دارد که مبرد با ورود به سیکل تبریدی، سرما تولید می‌کند.گفتنی است وزارت بهداشت و درمان در زمینه سردخانه‌های بیمارستانی، دستورالعمل‌هایی را صادر کرده است. بدیهی است این دستورالعمل‌ها در سفارش و استفاده از این تجهیزات باید مدنظر قرار بگیرد.

انواع سردخانه بیمارستانی بر حسب کارکرد:

پیدا است سردخانه بیمارستانی تنها برای نگهداری جسد استفاده می‌شود که ممکن است در کوتاه مدت یا بلندمدت در آنجا قرار گیرند. برحسب زمان نگهداری جسد، سردخانه‌های بیمارستانی به دو نوع زیر صفر و بالای صفر تقسیم می‌شود. ممکن است جسد برای چند ساعت بیشتر در سردخانه نگهداری نشود و معمولاً آن را در سردخانه بالای صفر می‌گذارند. همچنین ممکن است جسدهایی که برای روزها یا بیشتر در بیمارستان یا غسالخانه بمانند در این صورت در سردخانه زیرصفر قرار می گیرند.

تقسیم بندی بر حسب تعداد کابین‌ها:

مشتریان بنا بر نیاز مجموعه خود می‌توانند سرخانه‌های تک، دو، سه، چهار یا شش و هشت کابینه سفارش دهند. انواع خاصی از سردخانه‌ها نیز برای اجساد بسیار بزرگ طراحی شده است.

محصولات آپادانا تجهیز 

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در شرکت آپادانا تجهیز همگی از بهترین متریال ها و با بالاترین کیفیت هستند. شرکت آپادانا تجهیز یکی از شرکت های تأمین کننده و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که محصولات را بر اساس خواست مشتریان و نیاز آشپزخانه صنعتی سفارشی سازی می‌کند. تیم آپادانا تجهیز با تجربه بسیار بالا در این زمینه و بر عهده گرفتن پروژه های متعدد و تخصصی می ‌تواند مشاوره مناسب و مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.