ترازو و باسکول

ترازوی صنعتی (Commercial Scale) از زمان ظهور وسایل دیجیتالی پیشرفت زیادی داشته است. ترازو یک ابزار ارزشمند در لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات انبار است. تمامی اطلاعات ورودی و خروجی به انبار بایستی توسط باسکول و ترازوی دیجیتالی حاضر در انبار ثبت شود. باسکول برای ورودی‌هایی با وزن بالاتر و ترازوی دیجیتالی برای وزن‌گیری دقیق‌تر مواد ورودی به انبار و سردخانه.مضاف بر این دستورالعمل‌ها در بسیاری موارد بر اساس وزن و اونس و یا پوند است. ترازوی دیجیتالی در زمینه تبدیل اوزان در آشپزخانه به آشپزها یاری برساند.

انواع باسکول

تجهیزات تزازو و باسکول نیز مانند هر وسیله‌ دیگری در بازار دارای انواع است. امروز باسکول‌ها در بازار ایران از ظرفیت‌های 60 کیلوگرم تا 30 تن یافت می‌شود که هر یک در کسب و کاری استفاده می‌شود. نوع باسکولی که در آشپزخانه‌های صنعتی استفاده می‌شود از نوع فروشگاهی است و با نوع صنعتی متفاوت است.تقسیم بندی دیگر این تجهیزات به دو نوع ثابت و دیواری و متحرک است.

انواع ترازوی دیجیتالی

ترازوهای دیجیتالی بر حسب برند و دقت به انواعی تقسیم بندی می‌شوند.  استفاده از ترازوی آشپزخانه مزایایی دارد. اول، دقت میزان مواد تشکیل دهنده است. فنجان ها و قاشق های اندازه گیری می تواند از تولید کننده ای به تولید کننده دیگر و حتی بر اساس سبک فنجان یا قاشق متفاوت باشد.ثانیاً، شخصی که از ابزارها استفاده می کند ممکن است بر مقدار ماده اندازه گیری شده نیز تأثیر بگذارد. برای اندازه گیری یک فنجان سطح، از چاقو برای پاک کردن مقدار اضافی مواد استفاده می شود، اما برخی از آشپزها وقت نمی گذارند که این روش را دنبال کنند. معمولاً ماده ای که با ترازو اندازه گیری می شود دقیق‌تر است.

محصولات آپادانا تجهیز 

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در شرکت آپادانا تجهیز همگی از بهترین متریال ها و با بالاترین کیفیت هستند. شرکت آپادانا تجهیز یکی از شرکت های تأمین کننده و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که محصولات را بر اساس خواست مشتریان و نیاز آشپزخانه صنعتی سفارشی سازی می‌کند. تیم آپادانا تجهیز با تجربه بسیار بالا در این زمینه و بر عهده گرفتن پروژه های متعدد و تخصصی می ‌تواند مشاوره مناسب و مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.