ظروف بن ماری و استیل

ظروف بن ماری (Bain Marie) پرکاربردترین وضروری‌ترین ظروف استیل هستند که در رستوران‌ها، فست‌فودها، هتل‌ها، ادارات و کارخانجات و دیگر جاها استفاده می‌‌شود. ریشه لغت بن ماری فرانسوی است که از استیل ضد زنگ درست شده‌اند و به همین دلیل برای نگهداری مواد غذایی در آشپزخانه‌های صنعتی بسیار مناسب هستند. چراکه نه تنها ظرفیت بالایی دارند برای نگهداری و دپوی غذا است بلکه از آن برای سرو غذا نیز می‌توان استفاده کرد.جز در صنایع غذایی از بنماری در صنعت پزشکی نیز استفاده می‌شود. کاربرد اولیه این تجهیزات برای گرما دادن به مایعات بوده است. به همین دلیل در زبان انگلیسی گاه به آن، دو بویلر (Double-boiler) می‌گویند. جایی که آب میان شعله و غذا قرار می‌گیرد و رطوبت گرم با غذا درگیر می‌شود.امروز ظروف بن ماری در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. اما متداول‌ترین، آن‌ها نوعی است که در رستوران‌ها برای گرما دادن و پختن به کار می‌رود. گاه نیز مسیری کاملاً برعکس طی می‌شود و در ظروف میانی به جای آب جوش، یخ پر می‌شود. جنس استیل گرما و سرما را به راحتی انتقال می‌دهد و برای عملکرد بن ماری بسیاری مناسب است.شرکت آپادانا تجهیز از بهترین برندها و متریال ها بر تولید ظروف بن ماری استفاده می کند. شرکتی فعال در تأمین و تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی که با دو دهه سابقه یکی از قدیمی ترین شرکت ها در این صنعت است.اما در میان ظروف استیل، تنها بن ماری قرار ندارد. انواعی از ظروف در این حوزه در آشپزخانه های صنعتی استفاده می شود که در این دسته بندی به مشتریان ارائه خواهد شد.

انواع ظروف استیل

گرچه بنماری در اشکال و طرح‌های مختلفی طراحی می‌شود اما شکل استاندارد آن سیلندری است تا ظروف مختلف در آن قرار بگیرد. ظروف بنماری در ظرفیت‌های مختلفی نیز طراحی می‌شوند که برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.به‌صورت کلی ظروف استیل شامل :
  • انواع بنماری‌ها
  • انواع سینی‌های استیل
  • سینی‌های سلف سرویس

محصولات آپادانا تجهیز آراز

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در شرکت آپادانا تجهیز  همگی از بهترین متریال ها و با بالاترین کیفیت هستند. شرکت آپادانا تجهیز آراز یکی از شرکت های تأمین کننده و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که محصولات را بر اساس خواست مشتریان و نیاز آشپزخانه صنعتی سفارشی سازی می‌کند.