قیمت: تماس بگیرید

قیمت: تماس بگیرید


اره استخوان بر

اره استخوان بر از جمله تجهیزات حجیمی است که می‌توان در قصابی‌ها و آشپزخانه‌های صنعتی پیدا کرد. از این دستگاه‌ها برای بریدن انواع گوشت و استخوان‌ها استفاده می‌شود. با داشتن این دستگاه کار بریدن گوشت و استخوان در مجموعه شما به شدت بالا خواهد رفت. از این روی با در نظر گفتن حجم تقاضا و مشتریان، تهیه دستگاه اره استخوان بر سرمایه‌گذاری خوبی است. ظاهر این دستگاه‌ها اغلب ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد. اما به دلیل دوام بالاتر بایستی در متریال آن از استیل ضد زنگ یا آلمینیوم آنادایز استفاده کرد. این دستگاه‌ها عموماً شامل قطعات سه بخش زیر هستند:میز کار یا عرشه: بیشترین درگیری گوشت و خون لاشه در قسمت میزکار است. عرشه یا میزکار جایی برای قرار دادن بخش‌هایی از گوشت است که عملیات باید روی آنها انجام گیرد. برای همین در عین سادگی باید استحکام کافی را داشته باشد و دارای طول و اندازه مناسب باشد تا بتوان قسمت‌های مختلف گوشت را روی آن قرار داد. همچنین این میز بایستی قابلیت شستشو با آب را نیز داشته باشد.تیغه اره‌ای: تیغه به کار گرفته شده در دستگاه اره استخوان بر، می‌تواند اندازه‌های متفاوتی داشته باشد. اندازه و ابعاد این اره‌ها نیز بر حسب اینکه شما دستگاه ایستاده را انتخاب می کنید و یا رومیزی متفاوت خواهد بود. این تیغه با نیرویی که از موتور الکتریکی می‌گیرد می‌تواند با سرعت 15 میلی‌متر بر ثانیه استخوان‌های سفت را ببرد.فک: بخش چنگک مانندی از بالا تیغه را دربر می‌گیرد و تجهیزات الکتریکی دستگاه را در خود جای داده. این قسمت به نام فک شناخته می‌شود و به دلیل درگیری با گوشت اهمیت زیادی دارد.گفتنی است قطعات الکتریکی در یک مخزن ضد آب قرار می‌گیرند تا گوشت و خون پخش شده با سیم پیچی‌ها و قطعات حساس تماس برقرار نکند.

ایمنی در کار با دستگاه

نیرویی که توسط موتور دستگاه تولید می‌شود نبایستی کمتر از یک اسب بخار باشد. این سرعت و قدرت بالا کار با دستگاه اره استخوان را خطرناک کرده است. به همین دلیل نکات ایمنی را باید جدی گرفت. مهمترین ابزار ایمنی در کار با دستگاه استفاده از اهرمی دومنظوره برای حفاظت از تیغه و فشار بر روی گوشت و استخوان است. به این ترتیب حداکثر ایمنی برای کارکنان ایجاد خواهد شد.

مهمترین انواع اره استخوان بر

بر حسب نیاز و حجم کار دستگاه اره استخوان بر به دو نوع تقسیم می‌شود که عبارتند از:
  • اره استخوان بر ایستاده
  • اره استخوان بر رومیزی
بدیهی است که نوع ایستاده قدرت و حجم بالاتری دارد. برندهای بیزرا، مینروا، سی جی تی، فاما و کی تی از جمله برندهای معروف خارجی در این عرصه است. در ایران نیز برندهای محک و امگا دارای سابقه بالایی در بازار هستند.