آبچکان صنعتی

آبچکان صنعتی (Dripping) جز اجزای کوچک تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. قسمتی از آشپزخانه صنعتی که فعالیت‌های شستشو و نظافت انجام می‌گیرد. احتمالا گاهی با لکه های روی ظرف های شسته شده مواجه شده اید. لکه‌هایی که در اثر چیدن روی هم ظرف ها بعد از شستشو ایجاد می‌شوند و ظاهر ناخوشایندی را به وجود می‌آورند. استفاده از آبچکان صنعتی راهی است که این مشکل را رفع می‌کند.صاحبان رستوران‌ها و آشپزخانه‌های صنعتی نیز بر این اساس و به خاطر احترامی که برای مشتریان خود قائلند، بسته به محیط آشپزخانه از آبچکان‌های صنعتی که توسط شرکت‌های معتبر تولید و عرضه می‌شوند، استفاده می کنند.

نکات مهم برای خرید آبچکان صنعتی

در زمان انتخاب و خرید این آبچکان‌ها ضمن اینکه باید موضوع استحکام برای نگهداری ظرف‌ها مورد توجه قرار بگیرد. لازم است مسائلی مانند طول عمر و همچنین مقاومت در برابر زنگ زدگی به خاطر رطوبت مداوم ظروف با دقت بررسی شود. بر این اساس آبچکان‌های استیل یا گالوانیزه بیشتر برای مشتریان جذاب هستند.  این آبچکان‌ها ساده و ضد خش هستند که نوع ضد خش از قیمت بالاتری برخودار است.نکته مهم دیگر طراحی این تجهیزات است. در واقع دو راه پیش پای مالکان هتل‌ها، رستوران‌ها و آشپزخانه‌های صنعتی وجود دارد. راه اول استفاده از طرح‌های آماده است که معمولا بر اساس نیاز سنجی بازار توسط شرکت‌های معتبر انجام می‌شود و راه دوم ارائه طرح مورد نیاز به شرکت‌ها برای ساخت مدل مورد نظر است.

مدل‌های مختلف آبچکان صنعتی

معمولا آبچکان های صنعتی درمدل‌های کابینتی، ترولی، ایستاده و ثابت تولید می شوند که نوع کابینتی و ترولی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

اهمیت استیل خشدار در آب چکان کابینتی

آبچکان دیواری یا کابینتی از جهات بسیاری به آب چکان های خانگی شباهت دارند اما از نظر اندازه قابل قیاس نیستند. این آبچکان‌ها که به دیوار متصل هستند و از دو بخش کابینت و سبد تشکیل شده‌اند، برای مشتریانی که با مشکل کمبود فضا مواجه هستند، گزینه بسیار خوبی به شمار می روند.نکته مهم جنس ورق کابینت این نوع آبچکان‌ها است که با توجه به تماس مداوم با ظروف و اشیاء تیز مانند چاقو باید به گونه‌ای باشد که کمتر دچار خش‌های ظاهری شود. بر این اساس مشتریان عمدتا سراغ ورق‌های استیل با طرح خشدار می‌روند که در سال‌های آینده تغییرات محسوسی در سطح آن ایجاد نشود.

نکته مهم در انتخاب آب چکان ترولی

نوع دیگر آب چکان که از آنها به ترولی یاد می شود، از چند سبد تشکیل شده اند که باید علاوه بر استحکام سبد و همچنین پایه ها برای حمل ظروف، ورق به کار رفته در برابر زنگ زدگی کاملا مقاوم باشد و از طرفی چرخ های آن کیفیت لازم را دارا باشند تا در هنگام جابه جایی ضمن حرکت آسان، صدای گوش خراش ایجاد نکند.

شرط انتخاب آبچکان ایستاده

نوع سوم آبچکان‌های صنعتی، آبچکان‌های ایستاده نام دارند که باید تمامی ویژگی های ترولی آب چکان را دارا باشند و تنها تفاوت در نداشتن چرخ است . معمولا زمانی که ظروف پس از شست و شو نیازی به جا به جایی و انتقال به کابینت آشپزخانه های صنعتی ندارد، این نوع آبچکان مورد استفاده قرار می گیرد.

تجهیزات آپادانا تجهیز

بیشتر برندهای تجهیزات کافی شاپ ایتالیایی هستند. لاکیمبالی برای دستگاه اسپرسو و برند فیورنزاتو و مازر برای آسیاب قهوه شهرت جهانی دارند. دیگر تجهیزات کافی شاپ از جمله بلندرها و مخلوط کن‌ها از محصولات با کیفیت چینی تهیه می‌شوند. شرکت آپادانا تجهیز تعهد دارد که بهترین و مرغوب‌ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی را برای مشتریان خود تهیه کند.