صفر تا صد طراحی ارگونومیک صحیح آشپزخانه

ارگونومیک صحیح آشپزخانه

ارگونومی علمی است که در ایجاد محیط ایمن ، راحت و کارآمد استفاده می شود و به افراد این امکان را می دهد که بدون از اتلاف انرژی با حداکثر کارایی امور مربوط به آشپزی را انجام دهند .شما با مطالعه دقیق این مقاله می توانید شناخت کافی از ارگونومیک صحیح آشپزخانه داشته باشید .

شناخت ارگونومی صحیح آشپزخانه

ارگونومی صحیح آشپزخانه با اصطلاع مثلث کاری شناخته می شود که برای اولین بار توسط معمار آلمانی معرفی شد .پیشنهاد این معمار در آن زمان این بود که باید میان سه نقطه اصلی در آشپزخانه بهینه سازی انجام شود .

فریزر و یخچال که محل نگهداری مواد غذایی اصلی ، اجاق گاز که به عنوان وسیله ای برای پخت و پز غذا وسینک محلی برای ازبین بردن آلودگی از محصولات و شست و شوی ظروف باید در فاصله استاندارد از یکدیگر قرار بگیرند .در صورتی که مثلث کاری در آشپزخانه با یکدیگر فاصله مناسبی داشته باشد می تواند ارگونومیک صحیح آشپزخانه را تشکیل دهد .

اگر وسایل ضروری در آشپزخانه در کنار هم قرار بگیرند ،افراد برای انجام امور آشپزی با مشکلات و محدودیت هایی رو به رو خواهند شد .هنگامی که وسایل از یکدیگر بسیار دور باشند با حرکت سریع افراد در حین کار خستگی در آن ها ایجاد خواهد شد .

با طراحی اصولی ارگونومیک صحیح آشپزخانه ، افراد به راحتی می توانند تمام امور مربوط به آشپزی را انجام دهند و عملکرد راحت تری به نسبت قبل خواهند داشت . در اصول ارگونومیک آشپزخانه های صنعتی و خانگی نکاتی باید رعایت شود .

گاز و یخچال از وسایل ضروری آشپزخانه نباید در کنار هم قرار بگیرند .ارگونومیک از فاکتورهای مهم در آشپزخانه می باشد ،چنانچه آشپزخانه با طراحی اصولی ارگونومیک چیده شده باشد دسترسی به وسایل در کمترین زمان و فعالیت صورت می گیرد .

ارگونومیک صحیح آشپزخانه

طراحی آشپزخانه با اصول ارگونومیک

از فضاهای مهم در هر خانه که علاوه بر زیبایی ،راحتی و کارآمد بودن آن تاثیر فراوان بر آماده سازی و پخت غذا دارد، آشپزخانه نام دارد .بی توجه بودن به اصول ارگونومیک صحیح آشپزخانه می تواند سلامت افراد را با خطراتی مواجه کند .

ارگونومی تطابق میان محیط و ابزار و شرایط موجود با توجه به توانایی روانی و جسمی افراد می باشد.از این علم با توجه به ابعاد انسان و نیازهای روزانه آن در طراحی فضای داخلی آشپزخانه استفاده می شود .در طراحی اصولی ارگونومیک آشپزخانه باید ارتفاع کانتر حداقل ۹۰ سانتی متر باشد و هود تهویه باید ۶۰ سانتی متر بالاتر از اجاق گاز قرارگیرد .

در آپارتمان های امروزی به دلیل کمبود فضا بخارات و بوی غذا در محیط پذیرایی و اتاق نشیمن می تواند برای افراد آزاردهنده باشد .برای برطرف کردن این موضوع می توان از هود یا هواکش و پنجره در آشپزخانه استفاده کرد .

در قرارگیری عناصر اصلی در آشپزخانه باید مثلث کاری رعایت شود و فاصله این وسایل از یکدیگر نباید بیشتر از ۷ متر و کمتر از ۲ متر باشد، در غیر این صورت مشکلاتی برای حرکت افراد و انجام فعالیت های مربوط به پخت و پز غذا و سرو آن به وجود می آید و ایمنی و راحتی افراد کم خواهد شد.

ارگونومیک صحیح آشپزخانه اهمیت زیادی به استفاده از کشو به جای قفسه می دهد زیرا دسترسی به وسایل در آشپزخانه را آسان تر خواهد کرد . هم چنین از کابینت هایی با ارتفاع و عمق مناسب و استفاده از دستگیره می تواند راحتی و کارایی کابینت ها را برای افراد ایجاد کند .

کارشناسان آپادانا تجهیز با تجربه و آگاهی فراوان در زمینه راه اندازی و خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران و فست فود می توانند شما را راهنمایی کنند . با مشاوره از کارشناسان مجموعه آپادانا تجهیز می توانید در کوتاه ترین زمان و کم ترین هزینه آشپزخانه خود را راه اندازی کنید .

کارشناسان اعتقاد دارند که با کمی دقت در انجام فعالیت های آشپزی و رعایت اصول ارگونومیک در آشپزخانه می توان از بروز مشکلات و حوادث ناگهانی در حین کار جلوگیری کرد . دقت و حساسیت در انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تغییرات جزئی در چیدمان و سبک طراحی آشپزخانه می توانید شرایط کار را برای افراد راحت و کم خطر ایجاد کنید .

با ایجاد ایمنی در فضای آشپزخانه و راحت بودن در زمان انجام فعالیت های آشپزی می توان آشپزی را با خیال آسوده و لذت بخش تر انجام داد .ایمنی در آشپزخانه از مهم ترین فاکتورهای طراحی در ساختمان می باشد که باید طبق قوانین و استانداردهای موجود انجام شود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *