چیدمان اصلی آشپزخانه رستوران ها چگونه انجام می شود؟

چیدمان اصلی آشپزخانه رستوران

زمانی که از چیدمان اصلی آشپزخانه رستوران و فست فودها صحبت می کنیم ، منظور استانداردهای لازم برای تجهیز و راه اندازی آشپزخانه رستوران و فست فودها می باشد . این استانداردها برای راه اندازی کافی شاپ ها نیز کاربردی بوده و با استفاده از آن می توان بهترین راندمان را داشته باشیم .

چیدمان اصلی آشپزخانه رستوران ها چگونه انجام می شود؟

در راه اندازی رستوران و آشپزخانه های صنعتی نکات بسیار زیادی هستند که باید رعایت شوند و یکی از مهم ترین این موارد نوع چیدمان آشپزخانه های صنعتی می باشد .چیدمان اصلی آشپزخانه رستوران تاثیر فراوانی در زیبایی ، کارایی و رضایت پرسنل هنگام حضور در آشپزخانه دارد .هیچ قانون خاصی برای چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی وجود ندارد.

در ادامه قصد داریم چند نوع چیدمان اصلی آشپزخانه رستوران های بزرگ را همراه با نکات مهم آن بیان کنیم . مشاورین آپادانا شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد با مراجعه به وبسایت مجموعه می توانید از مشاوره این عزیزان بهره مند شوید .

در رستوران های صنعتی مصالح به کار رفته برای میز کار باید از جنس استیل باشد و مجهز به کابینت و کشو برای نگهداری و ذخیره سازی وسایل آشپزخانه باشد.با قرارگیری صحیح کابینت و میز کار در آشپزخانه می توانید تغییراتی در پیکر بندی آشپزخانه خود داشته باشید .برای رستوران های صنعتی پنج نوع چیدمان اصلی وجود دارد که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم .

چیدمان اصلی آشپزخانه رستوران

چیدمان خطی آشپزخانه رستوران

یکی از رایج ترین و ایده آل ترین انواع چیدمان برای رستوران هایی که دارای منو محدود هستند ، مناسب می باشد . از این نوع چیدمان برای راه اندازی فست فود ، ساندویچی و پیتزا فروشی استفاده می شود و انتخاب مناسبی می باشد .

چیدمان ارگونومی

برای آن دسته از آشپزخانه هایی که سرعت و زمان مهم است از چیدمان ارگونومیک برای چیدمان اصلی آشپزخانه رستوران استفاده می شود . به عنوان مثال برای آشپزخانه رستوران هایی که نیاز به تهیه سریع سیب زمینی سرخ کرده دارند ، چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی اینگونه است که به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی یخچال و فریزر رستوران در کنار دستگاه سرخ کن قرار می گیرد تا موجب سرعت بخشیدن سیب زمینی سرخ کرده از داخل فریزر به درون دستگاه سرخ کن شود .

چیدمان ناحیه ای

در این نوع از چیدمان اصلی آشپزخانه رستوران با توجه به نوع فعالیت انجام شده از جمله شست شو و تمیز کردن ، برش دادن و مخلوط کردن مواد با یکدیگر ، میزهای کار آشپزها و دستیاران آن ها جایگذاری می شود .میزهای کار در هر ناحیه با توجه به در نظر گرفتن نوع فعالیت آن منطقه مجهز به تجهیزاتی چون سطل زباله ، چاقو ، قفسه و کابینت می باشد .

چیدمان آشپزخانه به سبک جزیره ای

چیدمان آشپزخانه به سبک جزیره ای همانند چیدمان به سبک ناحیه ای می باشد اما با این تفاوت که در چیدمان جزیره ای فعالیت در وسط آشپزخانه انجام می شود . در این نوع از چیدمان آشپزخانه در بخش مرکزی پخت و پز و آشپزی انجام می شود و سایر موارد اعم از تمیز کاری و خرد کردن و مخلوط کردن غذاها بر روی میز کار انجام می شود .در این نوع چیدمان اجاق گاز و دستگاه های گریل و سرخ کن در مرکز آشپزخانه قرار گرفته اند و سایر تجهیزات بر میزهای کار قرار می گیرد .

در چیدمان اصلی آشپزخانه رستوران به سبک جزیره ای فضای کار برای انجام امور آشپزی باز بوده و نظارت و ارتباط  به آسانی انجام می شود .از این سبک چیدمان برای آشپزخانه های بزرگ استفاده می شود و در صورتی که می توان در ابعاد و اندازه های دیگری نیز کاربرد داشته باشد .

آشپزخانه های open

یکی از محبوب ترین انواع چیدمان در آشپزخانه های صنعتی که به مشتریان اجازه می دهندمشتری ها به تماشای افرادی مشغول به تهیه غذا هستند، می باشد . در این نوع از طراحی از یک جدا کننده شیشه ای یا پارتیشن برای جداسازی این قسمت از آشپزخانه استفاده می شود .

ایجاد چنین فضایی برای آشپزخانه نکات مثبت و منفی را به همراه دارد . از نکات مثبت آن می توان به تلاش بیشتر سرآشپزها در تهیه و پخت عذاهای با کیفیت و از نکات منفی آن می توان به ورود صدا و گرما و بوی غذا به داخل سالن رستوران می باشد .برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و شماوره با کارشناسان مجموعه آپادانا تجهیز با مراجعه به وبسایت ما از مشاوره این کارشناسان بهره مند شوید .

معرفی کتاب برای شروع کتاب خوانی| کتاب های غیر داستانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *