آشپزخانه صنعتی کوچک را چگونه طراحی کنیم؟

آشپزخانه صنعتی کوچک

آشپزخانه های صنعتی با طراحی ایده آل برای راه اندازی رستوران و فست فود ، کافی شاپ های کوچک بسیار کارآمد و سودآور و ایمن برای آماده سازی و پخت غذا می باشد.آشپزخانه صنعتی کوچک با طراحی مناسب می تواند رضایت مالک و سرآشپز و سایر کارکنان را داشته باشد . در ادامه قصد داریم چگونگی طراحی آشپزخانه صنعتی کوچک را برای شما بیان کنیم، با ما همراه باشید .

آشپزخانه صنعتی کوچک را چگونه طراحی کنیم؟

فعالیت در آشپزخانه صنعتی کوچک ارگونومیک به دلیل کوتاه بودن مراحل آماده سازی و پخت غذا ، نتیجه بهتری را به همراه دارد .برنامه ریزی و نظم در آشپزخانه های صنعتی علاوه بر سودآوری آشپزخانه در زمان کار ،زمان بسیاری را برای افراد و سرآشپزها ذخیره می کند .

طراحی آشپزخانه صنعتی کوچک با توجه به بودجه ، فضا و تجهیزات مورد نیاز انجام می شود . کارشناسان باتجربه در زمینه طراحی می توانند با بررسی دقیق میزان بودجه و زمان راه اندازی رستوران را برآورد کنند.برای اطلاع از قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی و هزینه های ناشی از راه اندازی رستوران و کافی شاپ می توانید با مجموعه آپادانا تجهیز در تماس باشید.

آشپزخانه صنعتی کوچک

مراحل طراحی آشپزخانه صنعتی کوچک

برای طراحی آشپزخانه های صنعتی ابتدا منو دقیق با تمام جزئیات ،روش های آماده سازی و نگهداری از تمام غذاهایی که نیاز است در آشپزخانه صنعتی پخته شود را تهیه کرده و براساس آن سایر مراحل را طراحی می کنیم .این مرحله یکی از مراحل مهم در طراحی آشپزخانه های صنعتی بوده که باید قبل از انتخاب فضا و خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی انجام شود.

انتخاب منوی غذا

قبل از آنکه آگاهی داشته باشید که چه غذایی قرار است آماده کنید هرگز نمی توانید تجهیزات آشپزخانه را خریداری کنید .تمام موارد موجود در منوی خود را بررسی کنید و آن دسته از غذاهایی که قرار است به منو اضافه شوند را درنظر بگیرید .

با برنامه ریزی دقیق طراحی آشپزخانه صنعتی کوچک می توانید از تمام هزینه ها و تغییراتی که در آینده برای ساخت و ساز ایجاد می شود،جلوگیری خواهید کرد. مشاورین آپادانا تجهیز می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند،با مراجعه به وبسایت آپادانا تجهیز با کارشناسان در ارتباط باشید .

تهیه فهرست تجهیزات مورد نیاز

با انتخاب منوی غذایی رستوران و کافی شاپ فهرست دقیق از تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نیاز را که شامل قسمت اصلی آماده سازی و پخت ، سرو غذا است و انبار خشک و سردخانه های نگهداری از مواد غذایی تهیه شود و هر یک از این تجهیزات باید کاملا سالم و دارای کد سلامت باشند .

با تهیه این موارد مکان آشپزخانه صنعتی کوچک را مشخص کرده و در صورتی که در حال بازسازی ساختمان هستید می توانید با اندازه گیری دقیق فضاهای موجود را برای قرارگیری تجهیزات تعیین کنید.در بازسازی ساختمان مکان قرارگیری کلید پریز ، خطوط لوله کشی ، در و پنجره را یادداشت کنید و طراحی آشپزخانه صنعتی را با توجه به میزان فضای موجود انجام دهید.

جنس سقف ، کف و دیوارها و محل قرارگیری وسایل گرمایشی و سرمایشی و همچنین ورود و خروج هوا را مشخص نمایید . در ادامه برنامه ریزی داشته باشید که از فضای آشپزخانه صنعتی چگونه می خواهید استفاده کنید .

انتخاب سبک چیدمان آشپزخانه

اولین گزینه انتخاب طراحی ارگونومی آشپزخانه است که اغلب آشپزخانه های تجاری برای بهره وری بیشتر از نیروی کار و ایمنی و راندمان بالای کارکنان از این سبک استفاده می کنند .برای جلوگیری از اتلاف انرژی و وقت کارکنان می توانید از طراحی ارگونومی در آشپزخانه صنعتی کوچک استفاده کنید.

از فضای کافی برای جا به جایی مواد اولیه غذایی و ظروف گرم اطمینان حاصل کنید ، زمانی که کارکنان برای انجام کار نیاز به حرکت های اضافی نباشند کارایی در آن ها بیشتر می شود و همین امر موجب جلوگیری از خستگی و آسیب دیدگی افراد می گردد .

قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و شروع ساخت و ساز و ایجاد تغییرات در آن بهتر است نقشه را با بازرسان بهداشت و مسئولان آتش نشانی بررسی کنید و با تایید آن فعالیت خود را جهت راه اندازی رستوران کوچک انجام دهید .

از موارد بسیار مهم در آشپزخانه های صنعتی اطمینان از ایمنی و استاندارد تجهیزات و نحوه قرارگیری آن ها در کنارهم می باشد .با شناسایی عوامل خطرناک می توان راه کارهای موثری را به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به کارکنان اندیشه کرد .کارشناسان مجموعه آپادانا تجهیز با بررسی تمامی موارد شما را در راه اندازی رستوران و خرید تجهیزات آشپزخانه راهنمایی می کنند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *