راهنمای جامع طراحی آشپزخانه رستوران و فست فودها

طراحی آشپزخانه رستوران

اگر می خواهید رستوران یا فست فودی را راه اندازی کنید و یا تصمیم به بازسازی فضای داخلی رستوران دارید،در این مقاله تمام اطلاعات مهم طراحی آشپزخانه رستوران و فست فود را برای شما عزیزان بیان کرده ایم، با آپادانا تجهیز همراه باشید .

اصول طراحی آشپزخانه رستوران و فست فود

نکات و ایده های عملی مهم در طراحی آشپزخانه رستوران وجود دارد که می توان با استفاده از آن بیشترین استفاده را از فضای آشپزخانه و سایر قابلیت های آن انجام داد . به طور معمول اشتباهاتی در چیدمان و طراحی سالن های اصلی رستوران رخ می دهد که در این صورت می توان با طراحی دوباره و تغییرات جزئی آن را برطرف کرد .

چنان چه صحبت از تغییرات در مورد طراحی آشپزخانه رستوران می شود باید این نکات را در نظر داشته باشیم که هر گونه تغییر در طراحی آشپزخانه رستوران نیاز به تغییرات اساسی در تاسیسات آشپزخانه می باشد .

تغییراتی در سیم کشی برق ، گاز ، لوله کشی آب و .. که در صورت نیاز باید با صرف هزینه های بیشتر برطرف شوند .برای جلوگیری از بروز مشکلاتی از این قبیل می توان با مطالعه دقیق این مقاله از ایجاد آن جلوگیری کرد .

برخی از افراد تمام وقت خود را به تحقیق و بررسی در مورد راه اندازی رستوران کرده اند و فکر می کنند با این کار دیگر نیازی به کمک افراد در چیدمان و طراحی آشپزخانه رستوران نیست، اما این تصور کاملا اشتباه است که اکثر افراد مرتکب می شوند .

طراحان و کارشناسان راه اندازی رستوران و فست فود به دلیل تجربه کاری فراوان در این زمینه می توانند کم هزینه ترین و کاربردی ترین روش را برای چیدمان و خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به شما پیشنهاد دهند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان مجموعه آپادانا تجهیز مشورت های لازم را داشته باشید و از راهنمایی کامل آن ها بهره مند شوید .برای ارتباط با بخش پشتیبانی و مشاوره ای آپادانا تجهیز به وبسایت مجموعه مراجعه فرمایید .

طراحی آشپزخانه رستوران

خصوصیات خوب طراحی آشپزخانه رستوران

آشپزخانه های رستوران هایی که دارای ویژگی مناسب باشند از طراحی مناسبی برخوردار بوده و تمامی نکات لازم در این دسته از آشپزخانه ها رعایت شده است .این ویژگی ها شامل موارد زیر می شود:

  • طراحی مناسب ارگونومی
  • کاهش مصرف و اتلاف انرژی در محیط
  • ابعاد و اندازه آشپزخانه رستوران مناسب باشد
  • داشتن تهویه مناسب برای ورود و خروج هوا
  • داشتن استاندارد و ایمنی تجهیزات و لوازم آشپزخانه رستوران

طراحی ارگونومی حرکت پرسنل را در زمان انجام فعالیت های مختلف در آشپزخانه به حداقل می رساند و یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگزار در صرفه جویی در پخت غذا و کاهش اتفاق های خطرناک در آشپزخانه می باشد .از بروز اتفاق های ناگهانی جلوگیری می کند .

طراحی آشپزخانه رستوران با مصرف انرژی رابطه مستقیم دارد و در زمان طراحی و راه اندازی رستوران و فست فودها باید به این موضوع توجه کافی شود .به عنوان مثال با قرار دادن اجاق گاز در کنار تهویه های پرقدرت آشپزخانه های صنعتی تا حد زیادی از هزینه های انرژی کاهش می دهد .

ابعاد آشپزخانه ها باید متناسب با اندازه رستوران و فست فود در نظر گرفته شود تا نیازهای مختلف را برطرف کند.این نکته نیز لازم به ذکر است که برخی از سرآشپزهای حرفه ای به دنبال ابزار و تجهیزات آشپزخانه های صنعتی هستند با فراهم کردن این لوازم می توان رضایت آن ها را کسب کرد و بهترین نتیجه و بازدهی را در آشپزخانه رستوران خود مشاهده کرد .

فعالیت در آشپزخانه های بدون تهویه امکان پذیر نمی باشد زیرا وجود بخار و دود ناشی از آشپزی در آشپزخانه های بزرگ رستوران محیط را پرخطر و ناسالم برای پرسنل می کند و این مسئله امری غیرقابل قبول می باشد .با تهیه و راه اندازی سیستم تهویه مناسب می توانید افزایش راندمان در محیط آشپزخانه رستوران خود را داشته باشید .

شناخت تجهیزات آشپزخانه رستوران

رستوران و فست فودهای مختلف با توجه به ویژگی های خود به وسایل و تجهیزات آشپزخانه خاص احتیاج دارند . توصیه کارشناسان این است که همیشه از تجهیزات حرفه ای در آشپزخانه استفاده کنید .به طور کلی تجهیزاتی که در آشپزخانه های رستوران های مختلف استفاده می شود شامل :

  • میز آماده سازی غذا و تجهیزات مختلف برای پخت و سرخ کردن
  • فریزر ، یخچال و دستگاه های یخ ساز و سرد کننده
  • تجهیزات مختلف برای شست شوی ظرف ها
  • قفسه ، کابینت و کشوهای مختلف برای نگهداری و مراقبت از مواد غذایی و ظروف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *