طراحی اصولی آشپزخانه حرفه ای

آشپزخانه حرفه ای

آشپزی در فضایی حرفه ای حس و حال خاص خود را دارد که بسیار برای افراد لذت بخش خواهد بود.طراحی اصولی آشپزخانه حرفه ای این امکان را به افراد می دهد که در زمان پخت و پز فضایی با طراحی مناسب در اختیار آن ها قرارگیرد . آپادانا تجهیز قصد دارد در این مقاله به نکات اساسی در طراحی آشپزخانه حرفه ای بپردازد .

طراحی اصولی آشپزخانه حرفه ای

آشپزخانه حرفه ای ، آشپزخانه ای است که در آن بتوان تمام وسایل مورد نیاز برای آماده سازی و پخت و پز را در آن قرار داد . طراحی اصولی کابینت از لحاظ جادار بودن و قرارگیری وسایل در آن بسیار اهمیت دارد و یکی از موارد مهم در طراحی اصولی آشپزخانه می باشد .

با مشاوره کارشناسان در این زمینه می توانید با بودجه مورد نظر خود آشپزخانه ای زیبا داده باشید  و از تمامی فضای آشپزخانه استفاده کنید . آشپزخانه قلب خانه می باشد که اهمیت به آن بسیار مهم است . آشپزخانه های صنعتی نیز دارای اصول خاص در طراحی و چیدمان می باشند که علاوه بر هماهنگی میان کارکنان و جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی تمامی سفارشات مشتریان در اسرع وقت به آن ها تحویل داده می شود .

چیدمان آشپزخانه حرفه ای

بهترین ایده و طراحی برای داشتن کابینت و دکوراسیون آشپزخانه حرفه ای جا دار بودن و استفاده از کابینت های بزرگ و جا دار می باشد . به راحتی می توان کابینت و کشوهای نگهداری وسایل پخت و پز را طراحی کرد . کشویی بودن کابینت در آشپزخانه های صنعتی امکان دسترسی آسان و سریع را جهت پیدا کردن وسایل آشپزی به کارکنان می دهد .

برای وسایل شوینده و تمیزکاری آشپزخانه حرفه ای بهتر است فضایی در نظر گرفته شود که علاوه بر دور بودن از فضای داخلی آشپزخانه دسترسی به آن راحت باشد . کابینتی برای قرارگیری مواد شوینده و وسایل شست و شوی کف آشپزخانه باید طراحی شود . با کمی خلاقیت در این زمینه می توان از کوچک ترین فضا در آشپزخانه جهت نگهداری وسایل نظافتی استفاده کرد .

با طراحی کابینت کشویی در کنار آشپزخانه با عرض کم می توان وسایل مورد نیاز شست و شوی آشپزخانه را در آن قرار دهیم .برای نگهداری سیب زمینی یا پیاز که نمی توان آن را در یخچال یا کیسه نگهداری کرد می توان با طراحی کابینت کشویی خاص برای نگهداری این مواد فضایی را در آشپزخانه در نظر بگیریم .برای نظم دهی بهتر وسایل شوینده در کابینت زیر سینک ظرفشویی می توان با قراردادن لوله ای در آن قسمت اسپری های تمیزکننده را در آن قسمت آویزان کرد که علاوه بر نظم بخشیدن فضای کمتری را در آشپزخانه حرفه ای اشغال کند .

آشپزخانه حرفه ای

دکوراسیون آشپزخانه حرفه ای

در دکوراسیون آشپزخانه های حرفه ای به جای استفاده از وسایل فراوان ، بدون استفاده و جا گیر می توان از وسایل کاربردی استفاده کرد .سادگی در دکوراسیون آشپزخانه علاوه بر ایجاد نظم در محیط زیبایی و تمیزی را به آشپزخانه هدیه می دهند .

توجه به جزئیات در چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه های حرفه ای اهمیت بالایی دارد .شما می توانید با مشاوره با افراد متخصص در این زمینه و انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی مناسب بهترین آشپزخانه را برای کسب و کار خود داشته باشید .

انتخاب قفسه و شلف در دکوراسیون آشپزخانه های صنعتی و حرفه ای اهمیت زیادی دارد و نقش مهم و اساسی در طراحی و چیدمان آشپزخانه ایفا می کنند .قفسه و شلف در آشپزخانه محل نگهداری وسایل پخت و پز و ظروف سرو غذا می باشد . شما می توانید با قرار دادن وسایل در این قفسه ها علاوه بر زیبایی ، به راحتی ظروف را جا به جا کنید .

برای ایجاد انرژی در محیط کار و آشپزخانه می توانید از گل و درختچه های کوچک استفاده کنید . رنگ سبز گل در کنار طراحی سفید آشپزخانه هماهنگی بی نظیری را ایجاد خواهد کرد . رنگ سفید حس تمیزی و طراوت را به افراد منتقل می کند و با قراردادن گلدان سبز می توان نشاط و زندگی را در آشپزخانه منتقل کرد .

اهمیت به دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه و استفاده از تجهیزات آشپزخانه صنعتی در آشپزخانه های بزرگ رفه ای علاوه بر کاهش مصرف انرژی موجب افزایش راندمان کارکنان و به موقع آماده شدن سفارشات می شود . برای اطلاع از هزینه نصب و راه اندازی تجهیزات آشپزخانه می توانید با مشاورین ما در شرکت آپادانا تجهیز در تماس باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *