با سبک طراحی آشپزخانه جزیره ای بیشتر آشنا شوید!

آشپزخانه جزیره ای

امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی از طرح های خاص به نام آشپزخانه جزیره ای استفاده می شود.این سبک از طراحی آشپزخانه های خانگی و صنعتی از محبوبیت خاصی برخوردار است . در ادامه شما را با مزایای آشپزخانه های جزیره ای آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید .

آشپزخانه جزیره ای چیست و چه مزایایی در دکوراسیون داخلی دارد؟

آشپزخانه جزیره ای در مقایسه با سایر آشپزخانه ها که اغلب کابینت ها به صورت قفسه روی دیوار آشپزخانه قرار میگرفت ،کابینت های این سبک از طراحی آشپزخانه در وسط فضای آشپزخانه قرار می گیرد .

با طراحی آشپزخانه جزیره ای شکل متفاوتی از سبک آشپزخانه را مشاهده خواهیم کرد . در ادامه قصد داریم بیشتر با این سبک از طراحی آشنا شویم و مزایا و معایب آن را بررسی کنیم .کابینت جزیره ای در واقع همانند جزیره به جایی متصل نیست و در وسط فضای آشپزخانه قرار دارد .

دلیل اصلی نامگذاری آشپزخانه جزیره ای همین موضوع است . یکی از ویژگی های بارز و متمایز آشپزخانه های جزیره ای نسبت به سایر طرح های آشپزخانه ، نحوه چیدمان کابینت این سبک از آشپزخانه می باشد .در طراحی آشپزخانه های جزیره ای ،کابینت ها به صورت ردیفی در قسمت مرکزی آشپزخانه قرار می گیرند .

به این سبک از طراحی کانتر یا جزیره گفته می شود .کانتر در واقع بخش اصلی آشپزخانه می باشد که اغلب فعالیت هایی که در آشپزخانه های حرفه ای انجام می شود ،مربوط به این بخش از آشپزخانه می شود .کانتر آشپزخانه کاربرد بسیاری دارد و می تواند بسیاری از نیازهای افراد را برطرف کند .

با نصب تجهیزات آشپزخانه صنعتی بر روی آن می توانید علاوه بر شستشوی ظروف ، پخت و پز و آشپزی را به طور همزمان انجام دهید .هم چنین از کانتر می توانید به عنوان میز ناهاخوری استفاده کنید و با جمع کردن اعضای خانواده در کنار یکدیگر بهترین لحظات را داشته باشید .

جزیره آشپزخانه به دلیل کاربرد چند منظوره از آن استفاده بهینه از فضا را دارد و می تواند به عنوان بخش مهمی از خانه و آشپزخانه محسوب شود .کانترها با طراحی متفاوت و جذاب خود می توانند علاوه بر زیبایی شیک بودن و مدرنیته را در دکوراسیون داخلی ایجاد کنند .

از ویژگی های مهم آشپزخانه های جزیره ای می توان به منحصر به فرد و بی نظیر بودن آن اشاره کرد. محبوبیت و تنوع در طراحی و زیبایی این سبک از آشپزخانه های صنعتی و خانگی باعث شده که از آشپزخانه جزیره ای بیشتر در طراحی داخلی دکوراسیون استفاده شود .

آشپزخانه جزیره ای

ویژگی های خاص آشپزخانه های جزیره ای

طراحی اشپزخانه های جزیره ای برای فضای کوچک بسیار کاربردی است و می تواند مفید واقع شود . چنان چه فضای کافی برای جداسازی محل تهیه غذا و سرو آن در آشپزخانه ندارید می توانید از کانتر جزیره ای استفاده کنید .

با استفاده از این طراحی می توانید هم از دکوراسیون داخلی شیک و زیبا بهره مند شوید و هم فضایی را برای تهیه غذا و سرو آن برای مهمانان داشته باشید .برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در زمینه طراحی و چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی استفاده کنید .

از دیگر ویژگی های خاص سبک آشپزخانه جزیره ای می توان به زیبایی و تنوع کانتر اشاره کرد . شما می توانید با انتخاب رنگ های روشن و تیره درکنارهم حس زندگی و طراوت را در خانه داشته باشید.انتخاب رنگ های خاص و جسورانه باعث می شود که سبک طراحی در خانه بیشتر به چشم بیاید و افراد متوجه تغییر در دکوراسیون داخلی شوند .

اکثر کارشناسان و طراحان داخلی بر این باور هستند که این سبک از طراحی برای آشپزخانه هایی با فضای مناسب بیشتر کاربرد دارد و اغلب برای فضاهای بزرگ و کوچک مناسب نمی باشد .با این حال بهتر است قبل از طراحی و اجرای این سبک از چیدمان آشپزخانه با مشاورین و کارشناسان باتجربه در این زمینه صحبت داشته باشید .

با بررسی تمامی موارد می توانید بهترین سبک دکوراسیون داخلی برای آشپزخانه را داشته باشید.مشورت با کارشناسان باعث می شود تا بعدها دچار مشکل نشوید و با کمترین هزینه بهترین سبک طراحی را در آشپزخانه داشته باشید .

در جمع بندی نهایی به این نتیجه می رسیم که برای چیدمان آشپزخانه فضا و نوع معماری نقش مهمی در زیبایی و بزرگ جلوه دادن آشپزخانه دارد . اگر علاقه به سبک جزیره برای فضای آشپزخانه هستید بهتر است ابتدا اندازه آشپزخانه خود را دقیق بدانید و پلان آشپزخانه را رسم کنید و با توجه به آن چیدمان مناسب را داشته باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *