چیدمان آشپزخانه صنعتی فست فود چگونه انجام می شود؟

آشپزخانه صنعتی فست فود

بخش مهمی از یک فست فود که چیدمان صحیح آن می تواند موجب سودآوری ، امنیت و کارایی فوق العاده کارکنان آن گردد، آشپزخانه صنعتی فست فود می باشد .عوامل مختلفی در زمان چیدمان آشپزخانه فست فود وجود دارد که باید درنظر گرفته شود .در صورتی که چیدمان آشپزخانه در فست فود درست و ارگونومی طراحی و چیده شود ،مورد پسند همه افراد قرار می گیرد .هرچه میزان اطلاعات افراد در این زمینه بالا باشد می توانند بهتر برای طراحی و چیدمان آشپزخانه فست فود برنامه ریزی داشته باشند .

آموزش چیدمان آشپزخانه صنعتی فست فود

برای چیدمان آشپزخانه صنعتی فست فود باید برنامه ریزی دقیق داشته باشید در غیر این صورت ممکن است با هزینه های فراوان رو به رو شوید و زمان زیادی را صرف کار بیهوده کرده باشید .برای طراحی آشپزخانه فست فود معمولا به زمان ، بودجه  ، فضا و تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نیاز توجه می شود .

 آشپزخانه صنعتی فست فود

کارشناسان باتجربه در این زمینه می توانند برنامه ریزی مناسبی برای طراحی و چیدمان آشپزخانه صنعتی فست فود شما داشته باشند .اصول اولیه برای طراحی و سبک چیدمان آشپزخانه در رستوران های بزرگ و فست فودها به این صورت است:

لیست منوی غذا

بهتر است ابتدا لیستی از غذاهایی که قصد دارید در فست فود تهیه و برای مشتریان خود سرو کنید آماده کنید و تمامی جزئیات مربوط به مراقبت و نگهداری مواد غذایی ، آماده سازی آن را برای درک بهتر یادداشت نمایید .

از مهم ترین اقداماتی که در چیدمان آشپزخانه صنعتی فست فود انجام می شود ، تهیه لیست منوی غذایی است .با یادداشت این لیست مشخص می شود که چه میزان فضا برای آماده سازی و تهیه غذا نیاز است و چه نوع تجهیزاتی برای آشپزخانه فست فود باید تهیه گردد .

تاز مانی که نوع غذایی که قرار است در رستوران یا فست فود سرو شود مشخص نشود شما نمی توانید تجهیزات آشپزخانه را تهیه و آن را در محل مناسب قرار دهید .با برنامه ریزی و آگاهی کامل می توانید از زمان و هزینه های اضافی بکاهید .

لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

با تهیه لیست کامل از تجهیزات آشپزخانه می توانید تمامی وسایل و لوازم مورد نیاز آشپزخانه صنعتی فست فود را برای ذخیره سازی و آماده سازی آن با توجه به قوانین و استانداردهای بهداشتی خریداری کنید . مشاورین آپادانا تجهیز در چیدمان این وسایل شما را راهنمایی می کنند .

انتخاب و طراحی مکان مورد نظر 

برای آشپزخانه فست فود مکان مناسبی را با توجه به بودجه مورد نظر انتخاب نمایید.فرقی نمی کند که ساختمان جدید یا پیش ساخته باشد.چنان چه در حال بازسازی ساختمان هستید ، اندازه های دقیق از فضای مورد نیاز برای خود را در آشپزخانه درنظر بگیرید.

با مدیریت هزینه های خود می توانید از کفپوش یا سیستم تهویه هوا ، درب و پنجره درصورت استاندارد بودن مجدد استفاده کنید .از معیارهای مهم در زمینه طراحی اصولی آشپزخانه های صنعتی، طراحی ارگونومیک می باشد .

مشاوره با کارشناسان

در طراحی و چیدمان استاندارد و قوانین بهداشت و آتش نشانی را در نظر داشته باشید.بهتر است تمام قوانین موجود در زمینه طراحی آشپزخانه صنعتی فست فود را بدانید و با آگاهی کامل آن را انجام دهید تا دچار مشکل نشوید . یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید مشاوره با افراد متخصص در این زمینه می باشد .

با توجه به تجربه کاری این افراد در زمینه طراحی و چیدمان می توانند بهترین مشاوره را در رابطه با موضوع مورد نظر به شما ارائه دهند . آپادانا تجهیز با برخورداری از مشاورین و متخصصان باتجربه در این زمینه توانسته است با طراحی و راه اندازی مناسب آشپزخانه های صنعتی تالار و رستوران رضایت مشتریان خود را در این زمینه کسب نماید.

برای مشاوره با کارشناسان ما می توانید با مراجعه به وبسایت آپادانا تجهیز از راهنمایی های این عزیزان بهره مند شوید .برای داشتن ایده و کارایی بهتر تجهیزات آشپزخانه صنعتی می توانید با مشورت و گفتگو با مشاورین از آن ها کمک بگیرید .

به طور کلی در کلام آخر می توان موارد مهم در طراحی و چیدمان آشپزخانه را این گونه تقسیم بندی کرد که ابتدا طرح کامل و دقیق از ساخت و بازسازی محل در دست داشته باشید .لیست منوی غذا و نحوه آماده سازی آن ها را تهیه نمایید . فهرستی از وسایل و تجهیزات آشپزخانه مورد نیاز را تهیه کرده و آن را در اختیاز مشاورین متخصص در این زمینه قرار دهید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *