اصول طراحی آشپزخانه ارگونومیک چگونه است؟

طراحی آشپزخانه ارگونومیک

در طراحی ارگونومیک آشپزخانه های صنعتی و خانگی باید به میزان فضای آشپزخانه و نوع فعالیت و فاصله میان وسایل توجه کافی داشته باشید . ما در این مقاله قصد داریم اصول طراحی آشپزخانه ارگونومیک را برای شما بیان کنیم با ما همراه باشید .

اصول طراحی آشپزخانه ارگونومیک چگونه است؟

به منظور بهینه سازی و چگونگی استفاده درست از عناصر موجود در آشپزخانه با درنظر گرفتن فاصله میان وسایل و هم چنین فضای کافی جهت فعالیت و حرکت آسان افراد ، طراحی اصولی آشپزخانه ارگونومیک انجام می شود .

برای پیاده کردن این سبک در آشپزخانه باید مناطقی را در آشپزخانه طراحی کنیم که به گونه ای قرار بگیرند تا فعالیت های دیگری که به مرور موجب اذیت و آزار می شوند ، کاهش پیدا کند . در فضای آشپزخانه فضایی برای شست و شوی ظروف ، آماده سازی و پخت مواد غذایی ، نگهداری از ظروف باید درنظر گرفته شود .

با بررسی های صورت گرفته کارشناسان طراحی آشپزخانه ارگونومیک به این نتیجه رسیده اند که چنان چه از این طراحی در آشپزخانه های خانگی و صنعتی استفاده شود ، فعالیت در آشپزخانه بدون انجام حرکات بیهوده انجام می شود .

طراحی آشپزخانه ارگونومیک

نکات مهم در طراحی آشپزخانه ارگونومیک

قبل از بیان نکات مهم در طراحی آشپزخانه های ارگونومیک به این نکته باید توجه داشته باشید که فاصله میان مثلث کاری در این سبک از طراحی که شامل سینک ، یخچال ، اجاق گاز می باشد ، نباید فاصله ای کمتر از دو و نیم متر و یا بیشتر از هفت متر داشته باشند .

در آپارتمان های امروزی به دلیل محدودیت در فضا و آشپزخانه های کوچک و انتشار بوی غذا در فضاهای دیگری چون اتاق نشیمن و پذیرایی ، برای برطرف کردن این مشکل می توان از یک هود یا پنجره در آشپزخانه استفاده کرد .

با قرارگیری هود بالای اجاق گاز می توان از انتشار بوی غذا و هدایت آن به بیرون استفاده کرد .کارشناسان طراحی ارگونومیک توصیه می کنند که برای هودهای آشپزخانه فاصله ۶۰ سانتی متری با اجاق گاز داشته باشند . برای قرارگیری کابینت نیز به منظور راحتی و کارایی بهتر دستگیره ، کنترل کشو با دست بهتر است حداقل ارتفاع ۷۰ سانتی متری و عمق ۳۰ سانتی متر داشته باشد .

طراحی آشپزخانه ارگونومیک چگونه است؟

در طراحی آشپزخانه های ارگونومیک فاصله میان وسایل باید استاندارد باشد تا مشکلی در زمان فعالیت در آشپزخانه و پخت و پز ایجاد نشود .نباید فاصله میان وسایل ضروری آشپزخانه و صندلی ها کم باشد،تا با ایجاد فضای فشرده در آشپزخانه حرکت و انجام فعالیت در آن با مشکل رو به رو شود.در ادامه نکاتی را در مورد طراحی آشپزخانه های ارگونومیک بیان خواهیم کرد.

از مهم ترین نکات در آشپزخانه های ارگونومیک می توان به جایگزین کردن کشو به جای قفسه اشاره کرد . با طراحی کشو دیگر نیازی به گشتن وسایل در قفسه های تاریک نیست و هر آنچه که بخواهید می توانید در کشوهای بزرگ نگهداری کنید .با روشنایی مناسب و نور کافی در محیط می توانید بدون دردسر و ایجاد مشکل به فعالیت آشپزی بپردازید .

از اشتباهات رایج و متداولی که در طراحی آشپزخانه های ارگونومیک مشاهده می شود می توان به :

  • نبود نور کافی و تاریک بودن فضای آشپزخانه
  • قرارگیری قفسه های بی ارزش و بدون استفاده در آشپزخانه
  • کمبود جا و فضای کافی برای چیدمان وسایل ضروری در آشپزخانه

از مهم ترین و رایج ترین چیدمان آشپزخانه های خانگی و صنعتی می توان به چیدمان خطی اشاره کرد.برای انجام چیدمان خطی در آشپزخانه ارگونومیک ابتدا باید ترتیب خاصی را در زمینه کاری نگهداری، شست شوی ، آماده سازی و پخت غذا در نظر بگیریم .

فضای میان وسایل موجود در آشپزخانه که برای آماده سازی و پخت مواد غذایی استفاده می شوند باید در فاصله استاندارد از یکدیگر قرار بگیرند تا مشکلی در زمان آشپزی برای افراد به وجود نیاید .بهتر است ماشین ظرفشویی در آشپزخانه نزدیک به سینک باشد و در صورتی که چپ دست یا راست دست هستید ، ماشین ظرفشویی در سمت چپ یا راست به منظور کارایی بهتر قراربگیرد .

برای طراحی آشپزخانه ارگونومیک به صورت جزیه ای نیاز به فضای زیادی دارید و چنان چه قرار باشد در جزیره اجاق گاز یا سینک تعبیه شود بهتر است طراحی لازم لوله کشی و الکتریکی روی آن صورت گیرد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه اندازی و طراحی آشپزخانه های صنعتی و هم چنین خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی می توانید با مشاورین ما در تماس باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *