آشنایی با آشپزخانه صنعتی ارگونومی

آشپزخانه صنعتی ارگونومی

برای افرادی که قصد راه اندازی آشپزخانه صنعتی دارند این مقاله می تواند آن ها را در زمینه راه اندازی و خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی کمک نماید .از مهم ترین عوامل موجود در آشپزخانه های صنعتی ایمنی آشپزخانه می باشد که امروزه به آن توجه بسیاری می شود . یکی از ویژگی های آشپزخانه صنعتی ارگونومی ، ایمنی و سلامت کارکنان آشپزخانه می باشد. در ادامه شناخت بیشتری از سبک چیدمان ارگونومی آشپزخانه صنعتی  بدست می آورید .

آشپزخانه صنعتی ارگونومی

در آشپزخانه های صنعتی به دلیل سفارشات و فعالیت بالای کارکنان خطرات ناشی از سوختگی ، بریدگی و لغزش وجود دارد و هم چنین کارکنان رستوران بیشتر دچار آسیب دیدگی خواهند شد .با شناسایی عواملی که باعث ایجاد خطر در آشپزخانه های صنعتی می شود و استفاده از راهکارهای موثر و مناسب می توان تا حدودی از ایجاد خطرات آسیب زا جلوگیری کرد .

در آشپزخانه صنعتی ارگونومی حوادثی چون لغزش و بریدگی و سوختگی کمتر اتفاق می افتد .به طور کلی عواملی که موجب ایجاد آسیب دیدگی در کارکنان رستوران می گردد شامل:

  • حرکات سریع و غیرحرفه ای
  • اعمال تکراری و حرکات ناشیانه
  • استرس و فشار کار بالا

همه موارد بالا در صورتی که ادامه داشته باشند باعث ایجاد آسیب دیدگی در افراد می شوند.شناسایی به موقع این عوامل ، گزارش و درمان آن می تواند صدمات ناشی از آن را به حداقل برساند .عوامل خطرساز با کنترل عمومی قابل شناسایی است .

آشپزخانه صنعتی ارگونومی

جلوگیری از خطرات با آشپزخانه صنعتی ارگونومی

با آشپزخانه صنعتی ارگونومی می توان با عوامل شدید زور مقابله کرد . به این صورت که در صورتی که از نیروی بدنی مناسبی برخوردار نباشید در مواجهه با حرکات مختلف خطر ابتلا به آسیب دیدگی عضلانی را خواهید داشت . با آموزش صحیح به کارکنان و استفاده از لوازم و تجهیزات جانبی در آشپزخانه های بزرگ صنعتی می توان از اعمال شدید زور جلوگیری کرد.

با استفاده از آسانسور یا نوار نقاله می توان تا حدودی از حجم کار کاسته و هم چنین در آشپزخانه صنعتی ارگونومی با استفاده از چرخ وسایل و ظروف سنگین جا به جا خواهد و به جای هل دادن می توان با کشیدن وسایل آن ها را به راحتی جا به جا کنیم.

با قفسه بندی و قراردادن کابینت های مختلف در آشپزخانه های صنعتی می توان ظروف و وسایل را بدون جا به جا کردن از کف زمین از قفسه بلند کرد و در جای دیگر قرار داد .نکته قابل توجه در مورد جا به جایی وسایل آشپزخانه که جای دست مناسبی ندارند،اجتناب کنید زیرا احتمال لغزش وجود دارد.

آشپزخانه ارگونومی راهکار مناسب برای مقابله با حرکت های تکراری و غیر حرفه ای می باشد . با حرکت تکراری به مرور آسیب به دست و شانه کارکنان آشپزخانه وارد خواهد شد .در هر فعالیت که نیاز به تکرار حرکت دارد در درجه اول ایمنی کارکنان اهمیت دارد .

در آشپزخانه صنعتی ارگونومی با استفاده از دستگاه های خودکار و مکانیکی می توان از بروز آسیب به کارکنان جلوگیری کرد .برای جلوگیری از ایجاد آسیب بدنی کارکنان با استفاده از استراحت های متناوب و دوره ای و روش چرخش وظایف می توان انجام دهیم.

وسایل آشپزخانه را به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به بدن کارکنان با استفاده از کاور و محافظ پلاستیکی پوشش دهید تا در زمان کار با آن ها مشکلی برای کارکنان به وجود نیاید .برای جلوگیری از بریدگی از وسایل تیز و برنده آشپزخانه صنعتی دوری کنید و برای سفارش وسایل و ابزار از تجهیزات فلزی و استیل که لبه صیقلی و نرمی دارند استفاده کنید .

ایمنی در آشپزخانه صنعتی

در آشپزخانه صنعتی ارگونومی به منظور جلوگیری از خستگی و ایمنی در زمان فعالیت از مت های ضد خستگی استفاده کنید تا علاوه بر عدم به فشار به پاها از لغزش و لیزخوردگی کارکنان جلوگیری شود . صندلی های پایه دار بلندی که برای نشستن در خانه استفاده می شود و با استفاده از جک ارتفاع آن تنظیم می شود ، گزینه مناسبی برای آشپزخانه های صنعتی می باشد .

کارکنان علاوه بر نشستن می توانند کار خود را به راحتی و بدون خستگی ناشی از ایستاندن زیاد به اتمام برسانند .برای آشپزخانه صنعتی ارگونومی استفاده از کفش مخصوص برای کارکنان آشپزخانه مهم است . کفش کار باید مناسب شرایط و وضعیت کارگران باشد و ایمنی افراد را تضمین کند و کوچکترین آسیب و لغزش در زمان انجام فعالیت های روزانه در آشپزخانه را نداشته باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه راه اندازی و خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی با کارشناسان آپادانا تجهیز در ارتباط باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *