مدیریت اشپزخانه هتل

نکات زیر می‌توانند به مدیریت بهتر یک اشپز خانه کمک کند:

۱. فضای لازم برای رستوران.

هنگام تاسیس یک آشپزخانه صنعتی به حداقل ۱/۵ متر فضا برای هر صندلی در رستوران های معمولی و ۱/۷ متر برای رستوران هایVIP لازم است.

۲. ایجاد دسترسی مستقیم به راهروهای اصلی. مهمان هایی که سفارش غذا برای اتاق می‌دهند همان انتظار افرادی را دارند که در رستوران هتل نشسته اند و خدمات سریع میخواهند. طراحی آشپزخانه تان برای دسترسی سریع به دالان‌های مرکزی و آسانسورها باعث صرفه جویی در زمان میشود. محدود کردن منو برای افرادی که خدمات اتاق درخواست میکنند به غذاهایی که سریع تر آماده میشوند و نیروی کار کمتری برای آماده سازی آن لازم است میتواند به صرفه جویی در زمان کمک کند.

۳. سازماندهی…
طراحی یک آشپزخانه هتل بسیار شبیه طراحی یک آشپزخانه رستوران است. با این حال، مسئولیت‌های اضافی برای تهیه غذا برای یک هتل بسیار پیچیده‌تر است . با وجود این که صدها مهمان ذائقه متفاوتی با هم دارند، مدیریت یک هتل مشابه نظارت بر چندین رستوران در یک هتل است.

۴.نگه داری بر خلاف اکثر رستوران ها بیشتر هتل ها به انبار های نگه داری بهتر و بزرگ تری دسترسی دارند. بعضی از کالاهای مصرفی و ضروری باید در نزدیکی آشپزخانه باشند ولی کالاهای غیر ضروری نیازی نیست که حتمی در نزدیکی آشپزخانه انبار شوند و میتوان آن ها را به مکان دیگری منتقل کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *