طراحی یک آشپزخانه صنعتی

طراحی یک آشپز خانه صنعتی

طراحی آشپزخانه صنعتی شما ستون اصلی کسب و کار شماست.
یک طراحی قوی و برنامه ریزی شده باید قبل از ساخت آشپزخانه شروع شود.
برای مدیریت بهتر یک آشپزخانه به کارکنانی فوق العاده، تجهیزاتی بی نقص، سرآشپزی کار بلد نیاز دارید، ولی بخش حیاتی عملیات شما به طراحی آشپزخانه شما بستگی دارد.

پنج عامل اصلی برای داشتن آشپزخانه بهتر:
۱) ذخیره سازی: مواد اولیه شما باید تازه، عاری از الودگی و در دمای مناسبی که بستگی به نوع آن مواد دارد نگهداری شوند همچنین به راحتی در دسترس باشند.
۲) آماده سازی غذا: فرقی نمیکند که در حال خرد کردن پیاز هستید یا خرد کردن مرغ، چگونگی جداسازی شما در هنگام آماده سازی بسیار مهم و حیاتی است.
۳) آشپزی یک وعده غذایی: خط آشپزی قلب و موتور یک آشپز خانه صنعتی است. محل تجهیزات پخت وپز برای یک عملیات عالی بسیار حیاتی است.
۴) خدمات: طراحی یک آشپزخانه کارآمد به این معنی است که کارکنان بدون اخلال در جریان آشپرخانه، دسترسی سریع و ایمن به کل آشپزخانه را داشته باشند.
۵) تمیز کردن و شستشو: برای استفاده مجدد از بشقاب ، لیوان ، کارد، چنگال و غیره باید آماده شستشو باشید. برای شستشو مناسب به طراحی و فضای کافی برای مرتب سازی و شستشو سریع نیاز است.

شما باید آشپزخانه خود را بر پایه این پنج مورد پایه گذاری کنید و این ضروری است که کار کنان شما به فضا برای حرکت دسترسی آسان به تمام نقاط آشپزخانه داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *