راهنمای کامل طراحی آشپزخانه رستوران ۲

هرآشپزخانه ای به تجهیزات نیاز دارد
همیشه تجهیزاتی را انتخاب کنید که مخصوص آشپزخانه های حرفه ای ساخته شده است. تجهیزات آشپزخانه به دسته های زیر تقسیم میشوند:

میز هایی برای سرو غذا
تجهیزات برقی، پخت و پز،سرخ کردن
یخچال،فریزر،دستگاه یخ ساز
تجهیزات شست و شو ظروف
کابینت، کشو و قفسه برای نگهداری ظروف

تنظیم تجهیزات آشپزخانه رستوران
میز کار ها در آشپزخانه صنعتی باید دارای سطح استیل ضد زنگ باشند و مجهز به کشو یا کابینت برای ذخیره سازی وسایل آشپز چهار نوع اساسیدر تنظیم تجهیزات آشپزخانه وجود دارد.

سازماندهی خط مونتاژ: ایده آل برای رستوران هایی که مصرف ظرف کمی دارند و غذای آماده سرو میکنند. که بیشتر در فست فود ها مناسب است
سازماندهی خط طراحی آشپزخانه:سازماندهی آشپزخانه ارگونومیک به اقداماتی که برای سریعترین آشپزی در رستوران انجام می شود ، میگویند.
سازماندهی سبک چینش میز های کار: با توجه به کار هاییکه در آشپزخانه انجام میگیرند (تمیز کردن،برش،مخلوط کردن و غیره) و (میکسر،چاقو و غیره…) میز های خود را سفارش داده و چیدمان کنید.
جزیره: با قرار دادن میز های کار در وسط آشپزخانه خود فضای بیشتری را در کنار دیوار های خود آزاد کنید. میتوانید از جزیره برای پخت وپز استفاده کنید در حالی که قسمت آماده سازی در امتداد دیوار ها قرار میگیرند ترتیب معکوس نیز امکان پذیر است.

چند نکته مفید برای طراحی آشپزخانه رستوران
قرار ملاقات با بازرسان محلی یا ایالتی خود ترتیب دهید تا برنامه های اولیه خود را برای طراحی آشپزخانه بررسی کنید.
شرایط ایمنی و بهداشت باید رعایت شود.
طراحی آشپزخانه منعطف.
روش آشپزی در حال تغییر است و نیاز به تغییر منو در آینده چیزی است که می توان واقعاً انتظار داشت. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه شما انعطاف پذیر است و می تواند در آینده پاسخگوی نیاز بازار باشد.

        مناطق کاری ایجاد کنید

مناطقی را برای هر قسمتی از آشپزخانه خود ایجاد کنید.
منطقه تمیز کردن مواد غذایی ، برش ، پخت ، سرخ کردن ، انبار و سایر موارد. هر کارمندی که در منطقه خود کار می کند. در این روش از برخورد غیرضروری ، تنش و هرج و مرج در آشپزخانه جلوگیری می شود.

ذخیره سازی در آشپزخانه رستوران
ابزارها و وسایل آشپزخانه را با کارکردهای مشابه در کنار هم ذخیره کنید. ظروف و سایر تجهیزات باید دارای مکانی تعریف شده باشند. آنها باید همیشه به همان مکان از پیش تعریف شده بازگردند.

شما هرگز نباید وسایلی را تهیه کنید که خدمات ویژه ای برای تعمیر یا تعویض قطعات در مجاورت رستوران شما نداشته باشند. اگر توصیه های ذکر شده را هنگام طراحی آشپزخانه رستوران در نظر بگیرید ، شانس زیادی وجود دارد که کارمندان شما از کارشان لذت ببرند. مطمئناً این امر به کیفیت غذا و خدمات رستوران شما مربوط می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *