راهنمای کامل طراحی آشپزخانه رستوران ۱

برای انتخاب کارآمدترین طراحی آشپزخانه رستوران خود چه چیزهایی باید بدانید؟
شما در حال باز کردن یک رستوران هستید و نیاز به طراحی آشپزخانه صنعتی دارید یا می خواهید رستورانتان را نوسازی کنید؟ در این مقاله تمام اطلاعات مهمی را که باید در هنگام طراحی آشپزخانه رستوران و همچنین نکات و ایده های عملی برای استفاده حداکثری از فضای آشپزخانه و کارایی آن در نظر بگیرید ، پیدا خواهید کرد.
اشتباهاتی که در قسمت غذا خوری رستوران اتفاق می افتد کم و بیش قابل اصلاح هستند اما وقتی در مورد اشتباهات در طراحی آشپزخانه رستوران حرف میزنیم تغییر در طراحی یعنی تغییر در تاسیسات آشپزخانه مانند لوله کشی آب،گاز سیم کشی برق و سایر تاسیسات که در این صورت شما یک مشکل بزرگ پرخرج دارید.

چه کسانی باید در تیم شما برای طراحی آشپزخانه حضور داشته باشد؟
شما مدتهاست رستورانی را اداره میکنید و فکر می کنید نیازی نیست که کسی به شما توصیه کند که چگونه باید آشپزخانه خود را طراحی کنید؟ شما اشتباه بزرگی میکنید. بعضی اوقات بهترین پیشنهاد از طرف کسی خواهد بود که شما اصلا انتظارش را ندارید. حتما بعد از مشاوره با آشپز و طراح با تجربه خود کار خود را شروع کنید، هیچ چیز مانند تجربه تخصصی برای طراحی یک آشپزخانه مفید نیست.

در صورت داشتن خصوصیات زیر آشپزخانه رستوران شما به خوبی طراحی شده است:
طراحی آشپزخانه ارگونومی:طراحی ارگونومیک حرکت کارکنان آشپزخانه را هنگام کار در آشپزخانه به حداقل می رساند و این یکی از مهمترین عواملی است که در صرفه جویی در زمان پخت و پز وعده های غذایی تأثیر می گذارد و خطرات ناشی از تصادفات در آشپزخانه را کاهش می دهد.
بهره وری انرژی:طراحی آشپزخانه به طور مستقیم بر مصرف انرژی تأثیر می گذارد. این یکی از مهم ترین عواملی است که هنگام طراحی آشپزخانه های صنعتی به آن توجه کرد. به عنوان مثال، قرار دادن اجاق گاز ها در یک مکان هزینه هود کشی را کمتر میکند.

اندازه مناسب آشپزخانه تجاری
اندازه آشپزخانه رستوران باید متناسب با اندازه ظرفیت رستوران باشد. قاعده کلی این است که برای هر صندلی در رستوران حداقل ۱/۵ متر مربع فضای آشپزخانه فراهم شود این بدان معنی است که برای رستورانی با ۶۰ صندلی باید مساحتی ۹۰ متر مربع در نظر بگیرید.

تجهیزات آشپزخانه تجاری که مطابق با تمام استانداردهای بهداشتی و ایمنی باشد
توجه داشته باشیم که بعضی از سرآشپزها به دنبال داشتن وسایل مختلف هستند ، اما هر سرآشپز خوب با ابزارهایی که در دسترسشان قرار میدهید میتوانند کار کنند اما اگر خواسته های آنها را براورده کنید رضایت بیشتری خواهند داشت. به انها فرصت بدهید، بگذارید در مورد مزایای استفادهار ابزار های مورد نیازشان برای شما بگویند و سپس در مورد ضرورت آنها تصمیم بگیرید.

تهویه مناسب
کار در یک آشپزخانه بدون داشتن تهویه مناسب امکان پذیر نیست، وجود بخار و دود در آشپزخانه غیرقابل قبول و برای کارمندان شما بسیار ناسالم است، همچنین مهمانان شما نمیخواهند که در رستوران شما این بو ها را تجربه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *